4. 4. 2023

Tento víkend čekalo náš “A” tým první kolo playoff. Soupeřem nebyl nikdo jiný než náš odvěký rival z Holic. I přes to, že jsme do utkání vstupovali jako papíroví favorité, věděli jsme, že nás čeká těžký boj s týmem plný kvalitních hráčů. Systém v playoff je následující: hrají se dvě utkání, jedno doma, jedno venku. Postupuje ten, kdo má z obou utkání lepší skóre.

BVK Holice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 72:84 (16:18, 32:46, 55:64)

V sobotu jsme začínali na horké palubovce Holic. Vstup do utkání z naší strany byl tradičně vlažný, kdy jsme se se soupeřem oťukávali. V druhé čtvrtině jsme už ale začli hrát naši hru a a snažili se tlačit hru do rychlých protiútoků. Do kabin jsme šli s pohodlným náskokem 14 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme už chvíli vedli i o 20 bodů, ale soupeř náskok opět stáhl pouze na 9 bodů. Z týmu Holic nás trápil hlavně František Žaba, který svojí silovou hrou a přesnou střelbou držel Holice nad vodou. V poslední čtvrtině jsme i přes bojovnou hru Holic udrželi náskok a dovedli utkání do vítězného konce. 

Body a sestava: Sedmák – 18, Svojanovský – 14, Andres – 12, Štěpán – 11, Mráz J. – 9, Harčár – 7. Kiršbaum – 7, Mahler – 4, Baťa – 2, Zadražil a Synáček bez bodu.

 

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BVK Holice – 80:78 (26:23, 41:38, 60:56)

V neděli jsme v NAPOS aréně přivítali posilněný tým z Holice, našemu kádru naopak chyběli hráči ze Svitav – Jirka Svojanovský a Kryštof Baťa. I přes oslabení jsme ale šli do utkání s jasným cílem: zvítězit a pojistit si místo v semifinále 2. ligy. Celé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. Náš tým bodově vedli hráči Sedmák, Mráz a Andres, kteří dohromady vstřelili 51 bodů. Celé utkání nás trápila především obrana, kdy jsme nebyli schopni zastavit jejich podkošové hráče. Koncovka byla velice napínavá, ale po zisku Jana Mráze jsme zapečetili dvoubodové vítězství a postup do semifinále playoff 2. ligy. 

Body a sestava: Sedmák – 19, Mráz J. – 18, Andres – 14, Mahler – 10, Harčár – 8, Kiršbaum – 6, Synáček – 3, Štěpán – 2

V dalším kole nás čekají mladíci z CZ.ACADEMY. Na domácí palubovce se s s nimi střetneme 23.4. v 11:00 v NAPOS Aréně.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY