21. 2. 2022

19.2.2022

BK Bizoni Náchod : BK NAPOS Vysoká n. Labem – 38:60 (8:13, 22:32, 28:45,)

BK Bizoni Náchod : BK NAPOS Vysoká n. Labem – 47:55 (14:17, 31:34, 39:52)

V sobotu 19. 2. jsme odehráli 2 utkání s Bizony z Náchoda. Očekávali jsme vyrovnané utkání, protože Náchod měl pouze o 2 vítezství víc než my.

Do prvního utkání jsme vstoupili vcelku vlažně. Podařilo se nám trefit několik jednoduchých nájezdů a na obranné polovině jsme nedovolili soupeři dát více než 8 bodů. To se však změnilo ve druhé čtvrtině, kdy jsme v obraně polevili a začali dělat zbytečné chyby. I přes to se nám podařilo zvýšit vedení na 10 bodů. Zásluhu na tom nese hlavně Adam Lacko, který dal ve druhé čtvrtině neskutečných 13 bodů z 19. Ve třetí jsme nepolevili a týmovou hrou jsme sahali po 15-ti bodovém vedení. V poslední části hry jsme pak zodpovědnou hrou a povedenými akcemi vybojovali 5. vítezství v sezoně.

Vstup do druhého utkání byl mizerný. Začali jsme nekoncentrovaně a dovolili dát soupeři několik jednoduchých košů. Po vystřídání sestavy se nám podařilo vzít si vedení na naší stranu. Druhá čtvrtina byla stále ve znamení vyrovnaného basketbalu. Hodně jsme polevili v obraně a nechali dát soupeře 17 bodů. Naštěstí jsme si stále drželi vedení o 3 body. Zlom nastal ve 3. čtvrtině. Dlouhodobě se nám vstupy do 3. čtvrtiny hodně nedaří. Kluci se po poločase méně soustředí a dělají tak více chyb. Tentokrát jsme zkusili soupeře zatlačit obranou přes celé hřiště a vyšlo to. Získali jsme 3 rychlé míče a chopili jsme se 13-ti bodového vedení. Skvělý výkon ve 3. čtvrtině podal Honza Říha, který zaznamenal 23 bodů v celém utkání. Ve čtvrté čtvrtině jsme pak kontrolovali stav a došli si pro 4. vítezství v řadě.

Vojtěch Mráz

Posted in Menu, NOVINKY, U17