24. 4. 2023

Tento víkend nás čekaly nejdůležitější utkání v této sezóně. V boji o udržení ligy v play-out skupiny B jsme museli tento víkend alespoň jednou zvítězit, aby se na královéhradecku hrála liga U17 i příští rok.

BA Sparta Praha vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 46:70 (9:20, 22:29, 34:45)

Vstup do utkání proti Spartě Praha byl na jedničku. Díky skvělé obraně jsme dokázali dát několik jednoduchých košů v rychlých proti útocích. Na konci prvního dějství jsme si dokázali udělat 11-ti bodový náskok. V druhé čtvrtině se ale soupeř rozehrál a dokázal se k nám přiblížit až na 7 bodů. Největší problém byl pro nás na útočné straně hřiště. Druhý poločas jsme rozehráli slušně a stále jsme skvěle bránili. V útoku nám taky něco spadlo a do poslední čtvrtiny jsme šli s 11-ti bodovým náskokem. Osud celé sezony se měl rozhodnout v posledních 10 minutách. A ty jsme zvládli na výbornou. V obraně jsme skvěle bránili a komunikovali a inkasovali jsme pouze 12 bodů. V útoku jsme si krásně půjčovali míč a tím pádem jsme zakončovali lehké střely. Zaslouženě jsme vyhráli 24 bodovým rozdílem a udrželi jsme tak ligu U17 na příští sezonu.

Jižní Supi vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 64:59 (9:13, 19:29, 49:44)

V nedělním zápase nám už vlastně o nic nešlo, ale i přes to jsme šli do utkání s jasným cílem: zvítězit a rozloučit se se sezonou na vítězné vlně. Jižním Supům šlo naopak o všechno, pokud by nad námi zvítězili, tak by udrželi ligu. První poločas byl jasně v naší režii, převážně v obraně, neboť jsme soupeři dovolili vstřelit pouze 19 bodů! Náskok 10-ti bodů v poločase ale bohužel nestačil. Soupeř jakoby se ve třetí čtvrtině probudil a začal hrát o poznání lépe. Naše obrana i útok se naopak rozpadla jako domeček z karet. Supi nám ve třetí čtvrtině dali třicet bodů a my jsme před posledním dějstvím prohrávali 5-ti bodovým rozdílem. Ve čtvrtě čtvrtině to byla přetahovaná z jedné strany na druhou. V koncovce ale byli úspěšnější soupeři a podařilo se jim zvítězit.

Posted in Menu, NOVINKY