25. 1. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem x BC Kolín – 49:88 (18:24, 27:41, 36:68) 

BK NAPOS Vysoká n. Labem x BC Kolín –  52:88 (17:12, 34:36, 45:64)

V sobotu 8.1. jsme sehráli dvě utkání s týmem BC Kolín,  který je na prvním místě v tabulce. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, neboť jsme měli k dispozici pouze 8 hráčů.

Obě utkání se nesla v podobném duchu. Kolínský tým pod vedením hráčské legendy Davida Machače na nás od začátku vytáhl celoplošnou obranu a podařilo se mu vytvořit tlak na naše rozehrávače. Poločas v prvním zápase jsme prohrávali o 14 bodů. Naši kluci se v 8 hráčích drželi se soupeřem zuby nehty, ale bohužel to nestačilo. Početní převaha byla rozhodujícím faktorem na začátku 3. čtvrtiny, kdy nám soupeř utekl na rozdíl 32! bodů. Ve čtvrté čtvrtině si nic výrazně nezměnilo a první utkání jsme prohráli 49:88.

Vstup druhého utkání byl výrazně lepší a naše družstvo dokázalo několikrát chytře přehrát soupeře a dát jednoduché koše z rychlých protiútoků. V první čtvrtině jsme se také vyvarovali zbytečných ztrát a povedlo se nám ji vyhrát 17:12. Stejné tempo naši hráči udrželi i ve druhé čtvrtině a z naší strany byl k vidění velmi pohledný basketbal. V poločase jsme prohrávali pouze o 2 body (34:36). Rozhodla bohužel 3. čtvrtina, ve které našim hráčům chyběly síly. Kolín těžil z vynucených ztrát a došel si pro konečné vítězství.  Za zmínku určitě stojí výkony  Vrbicy, Aubuse a Pleskota, kteří z 52 bodů nastříleli dohromady 49!

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U17