8. 2. 2022

Kanonýři Josefov vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 24:50 (8:18, 14:28, 19:38)

Kanonýři Josefov vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 56:59 (15:12, 20:25, 34:36)

V neděli 6.2. naši kadeti odehráli dvě utkání na palubovce Kanonýrů z Josefova. Očekávali jsme vyrovnaný souboj, protože oba týmy se nacházejí ve spodní části tabulky. Tým NAPOSu stále trápí marodka – do zápasu nastoupilo pouze 6 hráčů. I přes to, že jsme měli k dispozici pouze omezený počet borců, chtěli jsme po dlouhé době urvat vítězství.

Celé první utkání bylo pod taktovkou našeho týmu. Od začátku jsme dobře bránili, proměňovali jednoduché koše. Tým se opíral převážně o výkony Honzy Říhy, Radima Jancura a Šimona Aubuse. Své zkušenosti z kategorie U19 prodali na jedničku a nedali soupeři šanci se nadechnout. Výhra o 26 bodů byla skvělým impulsem do dalšího utkání.

Do druhého utkání jsme vstupovali vcelku vyčerpaní a věděli jsme, že vyhrát nebude tak jednoduché. Kanonýři do utkání vstoupili skvěle. Trefili několik trojek a dostali se do mírného vedení. Naši borci ale neusnuli na vavřínech a dostali se zpátky do utkání. Celé utkání vyvrcholilo ve 4. čtvrtině, kdy jsme se s Josefovem přetahovali o vedení. Nejprve Tomáš Pecha 40 vteřin před koncem vystřelil těžkou střelu ze střední vzdálenosti a dal nám tak 1 bodové vedení. Po neúspěšné střele Josefova jsme nezaháleli a Kuba Novotný dal rozhodující koš z nájezdu, který nám zajistil 3 bodové vedení a důležité vítězství.

Chci poděkovat všem 6 klukům, kteří na utkání dorazili a nechali na hřišti duši.

Vojtěch Mráz

Posted in Menu, NOVINKY, U17