3. 10. 2019

29.9.2019

 Napos Vysoká nad Labem  :  Litomyšl  39 : 93  (17:15, 22:43, 29:70)

30.9.2019

 Napos Vysoká nad Labem  :  BK Pardubice  35 : 100  (6:29, 16:59, 28:83)

 U14

Tak nám začala sezóna. Pro Vysokou, první tým v celostátní lize a hned pěkně z hurta. Nemoci, zranění, jiné problémy se sestavou k tomu nejtěžší soupeři ve skupině. Začátek jak má být. V sobotu tým Litomyšle jsme trápili v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli, pak se začala projevovat kvalita soupeře. Nám pomalu docházeli síly přibylo zranění a bylo jen otázka o kolik se bude skóre navyšovat ve prospěch soupeře.V neděli přijel aspirant na medaile z mistrovství republiky. Pardubice, který je složen z několika týmu Holice, SŠB, BK Pardubice …Tomu to silnému týmu jsme nebyli schopný konkurovat po celý zápas. Jsem rád, že jsme se do této soutěže přihlásili. Všichni hráči i rodiče viděli, že už je třeba k basketbalu přistupovat zodpovědněji. Účast na tréninku a zápasech v co největším počtu. Jsou věci, který nejdou přeskočit, jako fyzické rozdíly, které jsou v této kategorii ještě velké. Proto musíme být trpělivý. Myslím si, že vůbec nemáme nešikovné hráče, jen neházet flintu do žita. Výhry přijdou. Musím pochválit opět mladší hráče v čele s Nikolou Bartaušicem, který mě velice překvapil, že nám pomohl vůbec tyto zápasy odehrát.

Roman Trnka

Posted in Mládež, NOVINKY, U14