20. 2. 2020

16. 2. 2019
BK Napos Vysoká nad Labem – TJ Sokol Josefov 52:69
(11:23,26:36,33:55)

Body: V. Synáček 14b, K. Knejp 11b, J. Novotný 6b, R. Jancur 6b, T. Král 4b, P. Tyč 4b, Š. Pavlík 2b, T. Pecha 2b, B. Pleskot 2b, A. Lacko 1b.

Při druhé únorové neděli jsme na domácí palubovce přivítali TJ Sokol Josefov. K zápasu jsme přistoupili, tak, že bychom chtěli vyhrát. Bohužel soupeř zvládal dobře přehrávat naši obranu a nám se moc nedařilo skórovat. Proto také první čtvrtina skončila rozdílem 12b pro Josefov. V podobném bodovém rozdílu se odehrál celý zápas. V druhé čtvrtině jsme se pokusili zápas zlomit a přiblížit se soupeři. Nepovedlo se. Z 12b jsme se nepatrně přiblížili na 10b. Po poločase jsem do rotace zařadil i hráče mladší, kteří potřebují hrát a získávat zkušenosti. Jejich výkonem jsem byl velmi potěšen. Poslední čtvrtinu jsme odehráli převážně s mladšími hráči. Líbilo se mi, že se každý hráč dokázal zapojit do rotace a nestál, a nečekal, co bude dělat hráč s míčem. Dojem na mě udělal Tomáš Pecha, který si zaznamenal 2b, 3 doskoky a v obraně nenechal hráče dýchat.

Do dalších zápasu musíme zlepšit obranu 1v1, která nás hodně trápí. Svědčí tomu i fakt, že jsme za první čtvrtinu dostali 23b, což se mi zdá zbytečně moc. Pakliže si každý obránce dokáže ubránit svého hráče, tak věřím, že už konečně začneme vyhrávat zápasy.

15. 2. 2020
U14 – Derby s Hradcem a zase o bod
BK Napos Vysoká nad Labem – Královští Sokoli 64:65
(18:18,36:32,49:51)

V sobotu jsme se utkali s týmem Hradce Králové. Po minulé prohře o jediný bod jsme byli připraveni urvat vítězství. Od začátku zápasu byla skvělá atmosféra, diváci fandili a hráči obou týmu předváděli vyrovnaný výkon. Od začátku do konce jsme se přetahovali o vedení. Soupeř se na nás snažil hrát zdvojení po vyhození, ale moc se jim to nedařilo a nám stačilo hrát „hoď a běž“. Budu se opakovat, ale i přes všechnu bojovnost v osobních soubojích se musíme zlepšit ve hře 1v1 a individuální dovednosti skórovat. Ze hry 1×1 pramenilo i to, že jsme skoro zbytečné dostali 19b za třetí čtvrtinu a tím si prohráli zápas. I přes prohru mě u srdce hřálo nadšení kluků a chuť zvítězit.
Doufám, že nikoho nezklamu, když řeknu, že jsem s výsledkem okay. Samozřejmě, že bychom radši zvítězili, ale vidím vtom obrovskou motivaci pro celý tým. Máme stanovený cíl a ten chceme do konce sezóny naplnit.
Body: J. Knejp 16b, V. Synáček 15b, R. Jancur 7b, A. Lacko 6b, B. Pleskot 6b, J. Novotný 4b, T. Král 4b, M. Šanda 4b, P. Tyč 2b.
Dle mého názoru to byl asi nejatraktivnější zápas, co jsem kdy trénoval. Budeme nadále pracovat a zlepšovat se.

Josef Říha
trenér

Posted in Mládež, NOVINKY, U14