7. 11. 2019

2.11.2019

TJ Sokol Jaromer : BK Napos Vysoká nad Labem 77 : 63 (22:20, 40:38, 60:48)

Dne 2.11. jsme odehráli vyrovnané utkání v Jaroměři. Vstup do utkání nebyl ideální po nepozornosti našich hráčů jsme dostali dva rychlé koše, ale naštěstí jsme se v mžiku vzpamatovali a začali zodpovědně a týmově bránit. Výbornou práci odváděli všichni hráči, jak na hřišti, tak na lavičce. Atmosféra zápasu byla úžasná! Rodiče podporovali a kluci nedali soupeři nic zadarmo. V útoku jsme se konečně snažili zapojit všechny hráče a nebyla to pouze hra jednotlivců. Na konci třetí čtvrtiny si rozehrávač Radim Jancur udělal pátý osobní faul a znamenalo to pro něho konec zápasu s 6 body na účtě. Poslední čtvrtinu jsme dohráli se ctí v plném nasazení. Výborný výkon předvedl celý tým.

Body: Jakub Knejp 22b, Jan Říha 18b, Radim Jancur 6b, Bivoj Xavér Pleskot 6b, Vojtěch Synáček 6b, Tomáš Král 4b, Jindřich Zástava 1b.

3.11.2019

BK Napos Vysoká nad Labem : TJ Sokol Jaroměř 33:75 (4:16, 18:36, 24:54)

V neděli jsme odehráli druhé utkání s Jaroměří. Bohužel to bylo fiasko. Nechuť některých hráčů byla přinejmenším viditelná. Snaha trenérů motivovat tým byla účinná pouze u některých hráčů. Určití hráči působili jako kdyby se na “něco” šetřili. Návrat do obrany nefungoval, obranný doskok nám byl cizí a komunikace v obraně také neexistovala. Pokud bych měl jmenovat hráče, který na hřišti odevzdal všechno byl jím určitě Jindra Zástava. Z mladších kluků byl vidět bojovný obranný výkon Matyáše Šandy. Adam Lacko, který odehrál pouze nedělní zápas a přispěl 3b ze 4 trestných hodů. Dále Pavel Tyč, který se jako jediný člen týmu aktivně a pravidelně podílel na získaných obranných doskocích.

Tento víkend byl skvělou ukázkou nedostatečného soustředění hráčů.

Protože v sobotu jsme si dokázali, že dovednosti hrát vyrovnaná utkání máme.

Body: Jan Říha 13b, Jakub Knejp 9b, Radim Jancur 4b, Adam Lacko 3b, Tomáš Král 2b, Bivoj Xavér Pleskot 2b

Největším problémem tohoto zápasu byla nedisciplinovanost některých hráčů, která udělala špatný týmový dojem po skvělém předešlém zápase.

Josef Říha

Posted in Mládež, NOVINKY, U14