12. 10. 2022

Královští Sokoli : BK Napos Vysoká nad Labem 71:75

Královští Sokoli : BK Napos Vysoká nad Labem 58 : 47

Sestava: Natálie Horká „C“ , Adam Šimůnek, Šárka Zástavová, Tomáš Dalecký, Terka Kratochvílová, Eliška Samková, Verča Chmelová, David Capko, Matouš Pecha.

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti týmu Hradce. V úvodu zápasu jsme se ztráceli v individuální obraně. Naopak výborně se nám dařilo skórovat z rychlého protiútoku, kde excelovala dvojice David Capko a Tomáš Dalecký. Měli jsme velmi špatnou 3 čtvrtinu, kdy jsme svojí zběsilostí přišli o 10b náskok. Se Sokolíky jsme se přetahovali o každý bod. Koncovka základní části byla pro náš tým -2b. Do konce zbývalo 6 vteřin a vyhazovali jsme z podkoše na obranné polovině. Vyhodili jsme na Šárku Zástavovou, která svojí asistencí našla Davida Capka, který v posledních vteřinách vyrovnal zápas. Propukla obrovská radost celého týmu, ale ještě nebylo vyhráno. Do prodloužení jsme šli plní odhodlání zvítězit. Po prvních 3 minutách přetahování jsme se dostali na rozdíl 4 bodů, který jsme díky slušným trestným hodům udrželi. Byl čas oslavovat, rodiče od Téry donesli bonbónky za výhru.

Do druhého zápasu jsme nastoupili bez Verči Chmelové, která si na konci prvního zápasu zranila kotník. I v omezené sestavě jsme hráli vyrovnaně a proti čistě klučičímu týmu jsme vydrželi bojovat až do konce zápasu. S únavou přišla i horší úspěšnost při zakončení. V obou zápasech jsme ukázali týmový a bojovný výkon. Byl jsem potěšen výkonem všech zúčastněných. Zápas byl skvělou ukázkou věcí, které nám jdou dobře a na kterých budeme muset zapracovat.

Posted in Menu, NOVINKY, U12