14. 2. 2023

SK Týniště nad Orlicí: BK NAPOS Vysoká nad Labem 32:47 (9:9 20:17 24:31)

SK Týniště nad Orlicí :BK NAPOS Vysoká nad Labem 37:89 (8:18 18:34 29:64)

V neděli, po více než měsíční pauze, hrálo naše družstvo U12 dva zápasy v Týništi nad Orlicí. Začátek prvního zápasu byl vyrovnaný. Nám se bohužel nedařilo proměňovat jednoduché koše, v obraně jsme nebyli důslední a v polovině utkání jsme i přes více našich útočných šancí prohrávali o tři body. Ve druhém poločase jsme přitvrdili v obraně, dařilo se nám lépe doskakovat míče pod košem a z rychlých protiútoků se nám podařilo dát několik kombinačně zdařilých košů. Druhý poločas jsme tak s převahou vyhráli 12:30 a celé utkání skončilo našim jasným vítězstvím 32:47.

Od začátku druhého utkání se nám většinu času dařilo držet hru pod naší taktovkou, družstvo z Týniště jsme dobře bránili, nepouštěli jsme jeho hráče do jednoduchých zakončení a v útoku jsme i díky jednoduchým kombinacím úspěšně zakončovali. První poločas jsme vyhráli o 16 bodů a do druhé půlky jsme nastupovali s tím, že náskok minimálně udržíme. Ve druhé polovině jsme ale nakonec soupeře z Týniště drtivě přehráli a druhý poločas jsme vyhráli 19:55. K našemu jasnému vítězstvím ve druhém zápase (37:89) napomohla i skutečnost, že někteří hráči z Týniště nebyli v prvním utkání v podstatě střídáni, což se přirozeně podepsalo i na jejich výkonu ve druhém zápasu. Všichni naši hráči si každopádně zaslouží pochvalu za dobrou týmovou hru a za důraznou osobní obranu, které byly základem pro naše dvě jasné a zasloužené výhry.

Před posledním zápasem, do kterého družstvo U12 nastoupí na domácí palubovce 19. března proti Sokolu Nová Paka, jsme v tabulce na průběžném druhém místě za BSK TJ Jičín.

Posted in Menu, NOVINKY, U12