22. 11. 2023

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 83:62 (27:9 48:31 66:47)

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 113:45 (33:8 60:25 91:32)

Do prvního zápasu jsme nevstoupili dobře, soupeř z Turnova nás přehrával v útoku a nájezdy většinou úspěšně zakončoval. Nám se naopak nedařilo najít recept na obranu soupeře, obojí se pak projevilo ve výsledku první čtvrtiny 27:9. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili hru, lépe jsme rozehrávali míč a začalo se nám dařit zakončovat, zbývající tři čtvrtiny zápasu jsme již s Turnovem sehráli vyrovnaný zápas. Výsledek prvního zápasu 83:62 tak v podstatě kopíroval bodový náskok, který si Turnov vytvořil v průběhu první čtvrtiny.

Začátek druhého zápasu se nám bohužel úplně nepovedla, soupeř navíc nasadil na začátku utkání nejsilnější pětku včetně dvou starších hráčů a vytvořil si významný bodový náskok, první čtvrtina skončila 33:8. Bohužel jsme dělali i zbytečné chyby při rozehrání míče a při přihrávkách, soupeř naše chyby většinou ihned bodově trestal. Soupeř bohužel často naše hráče, v rozporu s pravidly minibasketbalu, v přechodné fázi i v útoku zdvojoval, pro naše děti bylo náročné z toho vytěžit a například uvolnit našeho nebráněného hráče, většinou to tak pro nás končilo ztrátou míče. Druhý zápas tak skončil vysokým bodovým rozdílem 113:45.

Děti i přes vysoký bodový rozdíl bojovaly až do konce a zaslouží si pochvalu za nasazení. Oba zápasy nám ukázaly řadu našich slabin, na které se musíme zaměřit v tréninku. Jedná se hlavně o rozehrání míče, o rychlý přechod do útoku a o přesnost přihrávek. Velké díky patří rodičům a sourozencům, kteří přijeli do Turnova naše děti podpořit a fandili nám až do konce obou utkání, i když atmosféra a prostředí na tribunách byly občas vyhrocenější.

Další zápas hrají U-12 na domácí palubovce dne 9. prosince proti družstvu BK LOKO Trutnov.

Posted in Menu, NOVINKY, U12