5. 4. 2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem : BK Loko Trutnov „B“ 60:39 (6:11, 20:20, 44:25)

V sobotu 1. dubna hrálo naše družstvo U12 v Jičíně závěrečný turnaj o 1.-4. místo v rámci Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva. Po zápasech se všemi soupeři ze skupiny jsme vstupovali do závěrečné fáze na druhém místě. Do úvodního utkání o postup do finále jsme nastoupili proti družstvu děvčat z Trutnova, které do té doby drželo třetí místo v tabulce.

Vstup do zápasu se nám bohužel nepovedl, kvůli naší nedůslednosti jak v obraně tak i v útoku jsme po první čtvrtině prohrávali o 5 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme naši obranu zlepšili, lépe a důrazněji jsme zakončovali a první poločas tak skončil vyrovnaným výsledkem 20:20. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo soupeřky z Trutnova jednoznačně přehrávat a během osmi minut jsme si vytvořili již bezpečný, devatenáctibodový náskok. V poslední čtvrtině jsme náš náskok již kontrolovali a naše výhra 60:39 nám zajistila postup do odpoledního finále.

BSK TJ Jičín : BK NAPOS Vysoká nad Labem 80:57 (27:8, 48:20, 70:38)

Do finálového zápasu jsme nastoupili proti Jičínu, který v prvním utkání s převahou zvítězil nad družstvem z Jablonce nad Nisou. Díky našemu sledování dopoledního utkání Jičína proti Jablonci jsme věděli, že pro vývoj utkání bude zásadní, jak se nám podaří ubránit klíčovou hráčku Jičína, která se v útoku nejvíce prosazovala.

Do utkání jsme ale bohužel nevstoupili dobře, přes důraznou obranu Jičína se nám nedařilo úspěšně zakončovat, dělali jsme zbytečné chyby při rozehrání míče a soupeř naše i drobné chyby tvrdě trestal úspěšným zakončením. Při hře se nám bohužel zranila i naše kapitánka, což výkonu našeho družstva také nepomohlo. V poločase jsme s domácím Jičínem již prohrávali 48:20. V šatně jsme si řekli, že ve druhém poločase ještě zabojujeme a budeme se snažit nepříznivé skóre minimálně korigovat. Ve druhé polovině zápasu jsme naši hru opravdu zlepšili, lépe jsme bránili a dařilo se nám i lépe zakončovat. Druhou polovinu utkání jsme s Jičínem sehráli minimálně vyrovnaný zápas a náskok Jičína se nám ve druhé polovině podařilo o trochu snížit a nakonec nás Jičín porazil 80:57. Hra Jičína byla založena více na individuálním útoku, nám se dařilo zejména ve druhé polovině zápasu kombinovat a určitě jsme ukázali týmovější hru.

Podařilo se nám tak vybojovat výborné druhé místo ve východočeském přeboru skupiny U12 VP II. Velmi oceňujeme bojovný a týmový výkon našeho družstva, a to hlavně ve druhé polovině obou klíčových zápasů. Obě utkání v Jičíně jasně ukázala, že od začátku sezóny, tj. od záři 2022 se všichni hráči U12 velmi zlepšili, a to jak v individuálních basketbalových dovednostech, tak hlavně v týmové hře a v přihrávkách na útočné polovině hřiště.

Velmi děkujeme rodičům a sourozencům, kteří strávili v podstatě celou sobotu v hale v Jičíně, jejich hlasitá podpora přispěla k výborným výkonům našeho týmu.

Pro úplnost je nutno ještě dodat, že v boji o třetí místo naši hráči hlasitě podporovali družstvo z Jablonce n. Nisou, kterému se nakonec podařilo nad hráčkami z Trutnova vyhrát.

Posted in Menu, NOVINKY, U12