15. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BSK TJ Jičín 33:63 (8:28, 21:41 27:60)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BSK TJ Jičín 36:32 (12:2, 22:6 33:23)

Družstvo dívek z Jičína vstoupilo do zápasu mnohem lépe než my, svojí tvrdou hrou, přesnou střelbou a i, bohužel, díky naší nedůrazné obraně nás zejména v první části přehrávalo. V závěru utkání se nám podařilo srovnat s Jičínem krok, ale bodový náskok Jičína jsme zkorigovali již jenom mírně. Výhru dívek z Jičína v první zápase však vedle jejich tvrdé hry zajistila zejména jedna hráčka, která na hřišti často dominovala a nastřílela za Jičín v prvním zápase polovinu bodů.

Do druhého zápasu jsme nastoupili motivováni, že se popereme o vítězství. Situace se od začátku ve srovnání s prvním zápasem zcela otočila, soupeře z Jičína jsme výrazně přehrávali v útoku a v obraně jsme v první polovině utkání povolili soupeři střelit pouze 6 bodů (22:6). Ve druhém poločase Jičín opět přitvrdil hru v obraně i v útoku, jičínská děvčata začala více využívat svoji fyzickou převahu. Na hřišti i v hledišti po některých drsnějších zákrocích zavládla občas vyhrocenější nálada. Náš náskok z první poloviny utkání se začal výrazně ztenčovat a závěrečnou čtvrtinu jsme zahajovali s náskokem 10 bodů (33:23). Vítězství jsme nakonec díky bojovnosti našich svěřenců z Vysoké v závěru uhájili a všichni jsme si užili zasloužené vítězství. Všichni naši hráči a hráčky si zaslouží velkou pochvalu za své vysoké nasazení a bojovnost, a to zejména ve druhém utkání.

Závěrem dlužno podotknout, že do druhého zápasu již Jičín nenasadil svoji nejlepší hráčku prvního utkání a zlí jazykové tvrdí, že již spěchala domů, aby si užila sváteční svatomartinský oběd.

Další zápas hrajeme 26. listopadu v Trutnově proti družstvu BK LOKO Trutnov „B“.

Posted in Menu, NOVINKY, U12