5. 3. 2020

V sobotu 29.2. družstvo U12 odehrálo dvě utkání na palubovce Trutnova. Výsledky těchto klání rozhodly o umístění družstev po základní části soutěže. Soupeřem nám byla družstva Loko Trutnov „B“ a Loko Trutnov.

BK NAPOS Vysoká n.L. – Loko Trutnov „B“ 83:57 (16:10 33:30 62:42)

V prvním zápase jsme narazili na družstvo složené z trutnovských děvčat. Velmi dobře nám vyšel vstup do utkání, kdy jsme dokázali poměrně lehce skórovat, především ze ztrát a chyb soupeře. První poločas byl však velmi vyrovnaný, o čemž svědčí i poločasové skóre. V druhé půli jsme přebrali otěže nad utkáním my. Výborně jsme spolupracovali v útoku, přesně jsme si přihrávali, správně řešili přesilové situace a dokázali jsme proměňovat dobré střelecké pozice. K tomu se nám podařilo přidat i kvalitní obranu, kdy jsme soupeřkám zabraňovali v přechodu na útočnou polovinu a nutili je chybnému rozehrání. Celkově jsme působili dobře fyzicky a psychicky připraveni. Na všech členech družstva byla vidět velká touha po vítězství.

Sestava – body: Capko 17, Novotný 17, Macháčková V. 13, Bartaušic 12, Adamušková 8, Macháčková S. 6, Česák 4, Horká 4, Sedílek 2, Hartmannová, Čiháková

Loko Trutnov – BK NAPOS Vysoká n.L. 77:45  (24:13 34:27 64:39)

Po výhře nad trutnovskými děvčaty nás čekali chlapci tohoto klubu. Už z rozcvičení obou celků byl patrný výrazný výškový rozdíl mezi družstvy. Tuto výhodu dokázalo trutnovské družstvo velmi dobře využít. I přes naši snahu se nám nedařilo v obranném doskakování a nabízeli jsme tak soupeři další možnosti ke skórování. V obraně nás trápil nejlepší hráč soupeře, jehož hru se nám nepodařilo zastavit. I přes velkou snahu jsme soupeři v tomto utkání podlehli.

Sestava- body: Capko 16, Novotný 9, Bartaušic 8, Adamušková 6, Česák 2, Macháčková V. 2, Sedílek 2, Horká, Macháčková S., Hartmannová, Čiháková

Všichni naši hráči a hráčky si zaslouží pochvalu za přístup k těmto utkání, předvedenou hru a gratulaci k jejich výkonu. Díky obsazení celkové 5. příčky náš klub získal pořadatelství turnaje družstev umístěných na 5. – 8. místě. Tento turnaj proběhne v sobotu 28.3.

Posted in Mládež, NOVINKY, U12