10. 1. 2023

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 33:64 (11:14 ,16:30, 25:46)     

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 35:48 (14:8, 25:20, 33:38)

V sobotu 7. ledna hrálo našeho družstvo U12 dva zápasy v Ústí nad Orlicí. Kvůli vysoké marodce jsme do obou zápasů nastupovali v pouze 9 hráčích a trochu jsme očekávali, že by to mohlo mít i vliv na výsledky obou zápasů. První čtvrtina úvodního utkání byla vyrovnaná, do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s mírným tříbodovým náskokem. Od druhé čtvrtiny jsme však soupeře z Ústí začali přehrávat, dařily se nám i kombinace v útoku a udrželi jsme i důslednou obranu. První zápas jsme jednoznačně vyhráli o 31 bodů, což předčilo naše původní očekávání.

Do druhého zápasu náš soupeř nastoupil bojovně a důrazně bránil naše útoky, v poločase jsme tak prohrávali 25:20. Řekli jsme si, že zkusíme vývoj zápasu otočit, to se nám i ve třetí čtvrtině podařilo, přitvrdili jsme v obraně a dařilo se nám proměňovat naše kombinace v útoku. Závěr utkání jsme si již náš náskok uhlídali a díky chybám soupeře v obraně jsme i náš náskok navýšili na konečných 13 bodů. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za velké nasazení a bojovnost v obou zápasech a zejména za to, že jsme i přes drobná zranění některých hráčů a únavu byli schopni otočit vývoj druhého utkání a vedení udržet.

Družstvo U12 drží i nadále první místo v tabulce, další zápas budeme hrát 11. února proti Týništi nad Orlicí.

Posted in Menu, NOVINKY, U12