24. 8. 2021

Minulý týden od 16. do 20. srpna proběhl příměstský BASKET kemp pro všechny naše členy kategorie 2008 a nižší. Pod vedením trenéra Říhy, Zavřela a Mráze se sešlo zhruba 20 hráčů a hráček, kteří měli jeden společný cíl: připravit se na nadcházející sezonu, jak nejlépe to půjde.

Tréninky probíhaly dvoufázově. První jednotka začínala každý den v 9:00 a končila v 11:00. Poté se všichni účastníci kempu přesunuli do restaurace u Salavců, kde pravidelně doplňovali síly. Po krátkém odpočinku začínala ve 13:00 druhá tréninková jednotka, která končila v 15:00.

Trenéři se zaměřovali převážně na základní basketbalová cvičení, aby se jejich svěřenci dostali zpět do kondice a zopakovali si základy. Vše začíná vždy u individuálních činností jednotlivce: driblink, přihrávky, doskoky a střelba. Poté se postupně začíná s velmi důležitou obranou. Jak osobní, tak týmovou. Všichni hráči se musí naučit, kdy pomoc spoluhráči a kdy naopak zůstat u svého útočníka. Po obraně je důležité cvičit i hru 1 na 1. Každý hráč by měl umět skórovat přes svého obránce. Trenéři předali svým svěřencům různé tipy a triky, které jim rozhodně pomůžou v následujících utkání. Až po těchto základních dovednostech lze přejít na organizování hry 5 proti 5.

První termín tradičního BASKET kempu považujeme za velmi vydařený. Hráči a hráčky si nejen připomněli základní basketbalové dovednosti, ale utužily přátelské vztahy, a hlavně si užili spoustu zábavy.

 

Posted in Mládež, NOVINKY