30. 8. 2021

Druhý turnus příměstského Basket-Kempu, který se konal ve sportovním areálu Vysoká nad Labem od 23.8 do 27.8 je úspěšně za námi. Pod vedením trenéra Novotného, Petra, Říhy a Mráze se sešlo více jak 30 dětí, kteří trénovali každý den od 9 do 15 hodin.

Kemp pro hráče mladších kategorií je zaměřený hlavně na pohybové aktivity, míčové hry a zábavu. Trenéři s našimi svěřenci nejprve začali u základů: strečinku a běžecké abecedy. Každý hráč a hráčka se musí před výkonem správně protáhnout a připravit své svaly na fyzický nápor. Poté se začalo s technikou běhání. Trenéři si dávali pozor, aby každý hráč a hráčka správně běhali. Nechyběly samozřejmě ani zábavné hry, kdy děti hráli na vybíjenou nebo mrazíka. Pak už nic nebránilo tomu, aby hráči začali s driblinkem, přihrávkami, dvojtakty, střelbou a obranou. Každý by uměl driblovat pravou i levou rukou. To samé platí u přihrávky. U nájezdu do koše jsme si zopakovali, jak se dělá dvojtakt – základní pohyb hráče do koše. Trenéři také názorně ukazovali, jak má správně vypadat střelba. Důležité je, aby měl hráč dobře srovnané nohy a správně držel míč. Na závěr se pak hráči učili i obranu. Jak osobní, tak týmovou.

Celý kemp provázela výborná nálada a věříme, že si to všechny děti užili. Už se těšíme na příští rok na další ročník Příměstského Basket-Kempu.

 

Posted in Mládež, NOVINKY