24. 6. 2021

O víkendu 19.-20.6 naši dorostenci U17 odjeli spolu s trenérem Mrázem a Říhou do Kroměříže na kvalifikaci o ligu. Už předem věděli, že je čeká těžký úkol, protože si na ně brousili silné týmy jako NH Ostrava „B“, domácí Slavia Kroměříž a Frýdek-Místek.

BK NAPOS Vysoká n.L. – Frýdek-Místek
59:70

NH Ostrava „B“ – BK NAPOS Vysoká n.L.
101:41

Slavia Kroměříž – BK NAPOS Vysoká n.L.
36:89

První utkání na naše borce čekal papírově nejslabší Frýdek-Místek, na který si trenérské duo věřilo. Bohužel kluci do zápasu vstoupili laxně a hostující tým si dokázal během krátké chvíle udělat desetibodový náskok. První čtvrtina skončila 13:26 ve prospěch hostí. V další částí hry se hra o moc nezlepšila, kluci stále tápali v obraně, kde chyběl převážně obranný doskok a v útoku to taky moc nešlo. Po prvním poločase dorostenci prohrávali 25:45 a vyhlídky po poločase nebyly růžové. Trenéři ale nechtěli utkání vzdát a o poločasové pauze se kluky snažili nahecovat a vštípit jim sebevědomí. Přineslo to své ovoce.

Do druhého poločasu přišel úplně jiný tým Vysoké nad Labem. Naši hráči bojovali, rvali se, pomáhali si v obraně a v útoku hráli moc hezký kombinační basket. Tým z Frýdku Místku se nám podařilo zaskočit a po třetí čtvrtině jsme stáhli jejich náskok na 14 bodů. Úkoly do poslední části hry byly jasné: Musíme pokračovat v nasazeném tempu a nedat jim nic zadarmo. A opravdu se tak stalo. V jednu chvíli naši hráči stáhli náskok na pouhých 7 bodů. Kvůli vyfaulování našeho nejlepšího střelce, Jakuba Knejpa, a také kvůli nedostatek sil jsme utkání bohužel prohráli konečným výsledkem 59:70.

Kluci však v druhém poločase předvedli velmi sympatický výkon a ukázali, že mají na to hrát pěkný a kolektivní basketbal.

V druhém zápasu jsme narazili na nejsilnější tým naší skupiny NH Ostrava „B“, který měl na soupisce několik hráčů z extraligy a byl vedený zkušeným trenérem Tomášem Bartoškem. Utkání bylo ve znamení start-cíl. Ostraváci nám nedali nic zadarmo a šel vidět výrazný výkonnostní rozdíl. Konečný výsledek byl 101:41 pro Ostravu.

Poslední zápas jsme odehráli s domácí Slavií Kroměříž, která měla na soupisce taky výborné hráče a šlo na nich vidět, že jsou velmi dobře sehraní. Do utkání jsme šli s tím, že jim vítězství rozhodně nedáme zadarmo. I přes to, že na našich borcích byla vidět únava, na hřišti opravdu nechali všechno. Konečný výsledek byl 36:89.

I přes to, že se našemu týmu nepodařilo urvat ani jedno vítězství, můžeme turnaj prohlásit za úspěšný. Kluci si po dlouhé době zahráli soutěžní utkání. Navíc si připomněli, na čem mají makat a v čem se zlepšovat. Závěrem pak trenérům ukázali, že mají bojovného ducha a super partu.

Posted in Mládež, NOVINKY, U17