1. 12. 2021

BA LYNX Liberec – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 69:49 (24:9, 35:27, 54:43)

V sobotu 27.11. jsme v rámci 2.ligy mužů jeli na horkou půdu haly Kort, kde mají své útočiště liberečtí rysové. Jednalo se o souboj dvou dosud neporažených celků v letošní sezóně a dala se tak předpokládat tuhá bitva o výsledek. Zajímavou akvizicí v soupisce Liberce je místní odchovanec – Josef Příhonský, kterého můžete znát i díky působení v nejvyšší soutěži v dresu nedalekých BK Pardubic.

Začátek byl takřka snový, když Petr Andres první dalekonosnou střelou, jen pár vteřin po začátku, poslal Vysokou do vedení 3:0 a když po úspěšné obraně přidal koš i Tomáš Mahler, vedení 5:0 v 1. minutě – co víc si přát? Aby to vydrželo. Liberec se rychle srovnal a zahájil „svoji“ hru. Důrazně zavírali svůj podkošový prostor, precizně si hlídali obranný doskok a trpělivou svižnou kontaktní hrou tlačili na hostující koš a hledal skuliny v obranně. I díky přesné střelbě za tři body pak ukončil první čtvrtinu s vedením o 15 bodů. Napos utrpěl v první čtvrtině ještě jednu ránu a to v podobě zranění Pavla Harčára, který si vykloubil rameno a do hry již nezasáhl. První pětiminutovka dalšího hracího období nám přála a díky třem úspěšným trojkovým pokusům jsme se přiblížili na 6 bodů. Vypadlo to, že se blízká na lepší časy. Hra se zvrhla v zarputilou bitvu, kdy obrany vítězily nad útokem a poločas se tak dohrál s minimálním bodovým přídělem na obou stranách. Tabule tak ukazovala v poločase výsledek 35:27, což nebyla moc dobrá vizitka dvou ofenzivních týmů z čela soutěže.

Třetí čtvrtina nabídla otevřenější vyrovnaný basketbal, kdy se i skóre začalo na obou stranách maličko navyšovat. Což vyhovovalo vedoucím domácím. Malá agresivita hostujících umožňovala celkem klidnou kontrolu výsledku Liberci. Konec čtvrtiny byl zároveň definitivní konec v tomto utkání pro Vojtu Synáčka, kterému byl odpískán druhý nesportovní faul (pozn.: zároveň jediný faul ve čtvrtině) a byl tak diskvalifikován. Úvod čtvrté čtvrtiny byl pro nás devastující. Liberečtí si nástup pohlídali a přitlačili v obraně. Výsledkem bylo dílčí skóre 13:2 v 5. minutě a to byl konec vysockých nadějí na zvrat v utkání. Druhá pětiminutovka skončila 2:4 a ozval se v ten moment milostivý klakson konce utkání.

Sestava a body: Hanzlík Zdenek 11, Mráz Jan 8, Mahler Tomáš 8, Kiršbaum Tomáš 7, Andres Petr 5, Synáček Vojtěch 4, Hrdlička Michal 4, Sejpka Martin 2, Harčár Pavel, Andres Denis.

AŠ Mladá Boleslav – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 71:82 (17:20, 45:41, 59:65)

Po neúspěšné sobotě jsme si jednoznačně chtěli spravit chuť na posledním celku tabulky. Mladá Boleslav je tradiční účastník 2.ligy, kterého dobře známe. Jsou to zkušení borci, možná již příliš zkušení a jak i někteří naši hráči vědí, čas nelze zastavit. Rychlá kontaktní hra – to je to, co na ně poslední sezóny platí.

Celý první poločas byl ale hrán jak na turnaji veteránů. Přelévaly se útoky v pochodovém tempu z jedné strany na druhou. Obrana tam byla značně symbolicky. Nebýt rozhodčích, kteří se nám to snažili oživit zajímavými hvizdy, se nic moc nedělo. Koš za koš, stále ve stejném tempu. Vysočtí byli stále jako opařeni po sobotním výprasku v Liberci a ne a ne se najít a výsledkem byl průběžný stav mínus 4 body v poločase.

Ve třetí čtvrtině Napos přitáhl v obraně a sic blízkost našich obránců stimulovala pány rozhodčí párkrát písknout z leknutí, aktivita se vyplatila. Autoškoda zaznamenala pomalu jediné body z trestných hodů, tento styl hry je očividně vyčerpával a Vysoká se konečně důrazněji ujala vedení. V posledním dějství prvních 5 minut pokračoval nastolený trend, ale pak mladoboleslavským došla fyzická síla a s tím i naděje. Vysoká splnila svou povinnost a vyloupila Mladou Boleslav.

Sestava a body: Mahler Tomáš 20, Hanzlík Zdenek 12, Mráz Jan 11, Synáček Vojtěch 11, Andres Petr 10, Kiršbaum Tomáš 9, Sejpka Martin 9, Hrdlička Michal, Andres Denis.

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY