12. 1. 2022

TJ Třebíč – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 57:69 (12:22, 24:36, 43:54)

Po vánoční pauze čekala na Vysokou Třebíč, která co by nováček skupiny B 2.ligy je prozatím mimo play off a patří ji 9. místo tabulky.
Hned od prvních minut se představila na palubovce nová akvizice v dresu NAPOSu a to do nedávna olomoucký pivot Dominik Štěpán, kterého tímto vítáme v našich řadách! Ten se hned v úvodu dvakrát zapsal do střelecké listiny a poslal nás tak do vedení, které se během první čtvrtiny, zejména díky úspěšné střelbě za tři body, navyšovalo na rozdíl 10ti bodů. Dá se říci, že vše probíhalo, jak mělo a Vysoká plnila roli favorita.
To se ovšem nedá tvrdit o dalších třech čtvrtinách. Bohužel se vytratila iniciativa i úspěšnost střelby. Staticky jsme s malou přesností stříleli takřka výlučně z větší vzdálenosti. Hra se vyrovnala. Domácí vycítili, že nic není ztraceno a zkoušeli zabrat. Třebíč však dokázala dát koš jen z bezprostřední blízkosti koše a zvětší vzdáleností byla bezzubá. Z utkání se tak stal nepohledný souboj obran, o čemž vlastně vypovídá i finálové skóre. Sic se domácí nedokázali ani na chvilku přiblížit tak říkajíc na dostřel, u vysockého týmu stoupala nervozita z průběhu zápasu, která vyústila hned v tři technické chyby za zbytečné komentáře k rozhodčím … Slovy samotných aktérů „utrpěné vítězství“, které se ovšem počítá a co si budeme povídat – po vánoční pauze to tradičně bývá náročnější.

Sestava a body: Kiršbaum Tomáš 14, Mahler Tomáš 12, Synáček Vojtěch 12, Štěpán Dominik 11, Mráz Jan 8, Andres Petr 6, Hanzlík Zdeněk 5, Vejražka Roman 1, Sejpka Martin, Andres Denis, Piskač Patrik.
Havrda Martin

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY