7. 10. 2019

Sobota 5. 10. 2019

BK Napos Vysoká nad Labem : Sokol Kutná Hora 77 : 56  (23:11, 44:20, 61:37)

Po „vlažnějším“ začátku, okamžiku, kdy se Sokoli z Kutné Hory dostali poprvé a také naposledy do vedení v utkání, se domácí basketbalisté rozjeli ke skvělému výkonu na úvod sezóny. Svého soupeře předčili ve všech oblastech a na úspěch „zadělali“ již v první čtvrtině utkání, kterou ovládli rozdílem 12 bodů 23:11. Do poločasu vedení v utkání zdvojnásobili (44:20). Místy se vedení Naposu vyšplhalo až na propastný rozdíl 30 bodů. Koncentrace v závěru utkání polevila, i tak je vítězství o 21 bodů dobrým vkladem do soutěže.

Velkou posilou pro tým je rozehrávač Jan Mráz (r. 1999), který loňskou sezónu strávil v celku KNBL Královští sokoli. Spojení dravého mládí se zkušenostmi stabilního kádru se projevila jako velký přínos pro celý tým, ve kterém došlo oproti minulé sezóně k minimálním změnám. Z týmu odešel Zdeněk Hanzlík – ukončil basketbalovou kariéru, na druhé  straně po roční pauze se vrátil Petr Dušek. I on je svojí rychlostí přínosem k celkovému pojetí týmu.

V čem jsme soupeře především předčili, byl doskok pod oběma koši. Naši hráči zaznamenali v utkání celkem 58 doskoků. Poměr zisků a ztrát míčů zůstal vyrovnán – 12:12. Celkem bylo zaznamenáno 11 asistencí, z toho Jan Mráz 5, Vojtěch Synáček 3. Pět hráčů zaznamenalo 10 a více bodů, Pavel Harčár si na úvod sezóny připsal ceněný double-double za 10 bodů a 12 doskoků.

Nejlepšími střelci Kutné Hory byli Martin Kocourek s 15 body a Vojtěch Bašta s 11 body.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 15 (1x za 3b) + 9 doskoků, Roman Vejražka 13 (2x za 3b), Jan Mráz 10 (2x za 3b) + 5 asistencí, 4 získané míče, 4 doskoky, Pavel Harčár 10b + 12 doskoků = DD, Petr Ruprecht 10, Vojtěch Synáček 7 (1x za 3b), po 4 bodech Tomáš Faltýnek, Martin Sejpka a Petr Dušek. Bez bodového zápisu zůstal Vojtěch Mráz, který kvůli jiným povinnostem zasáhl až do druhého poločasu. Trojky v utkání 7:4, fauly 14:11

Neděle 6. 10. 2019

BK Napos Vysoká nad Labem : BC Kolín „B“  107 : 47 (30:9, 52:17, 74:27)

Jestliže sobotní utkání bylo dobrým startem do soutěže, to nedělní byla basketbalová smršť. Kolínské „béčko“ se sice ujalo vedení 0:4, ale to bylo z jejich strany vše. Za první čtvrtinu dovolili domácí basketbalisté soupeři pouhých 9 bodů a sami jich zaznamenali 30!! Poločasové vedení 52:17 naznačilo, že by mohla být překonána 100 bodová hranice. A tak se i stalo. Výhra o rovných 60 bodů. Opět se 5 hráčů dostalo přes 10 a více bodů, Pavel Harčár tuto hranici překročil 2x, když se s 24 body stal nejlepším střelcem celého utkání.

Dobrá práce na doskoku pokračovala i v nedělním duelu, zaznamenali jsme 54 doskoků a double – double si tentokrát připsal Petr Ruprecht za 11 bodů a 10 doskoků. O kolektivním pojetí hry svědčí 19 asistencí, z nichž 5 měl „na svědomí“ Vojtěch Mráz. I v tomto střetnutí zachovali naši hráči vyrovnanou bilanci zisků a ztrát – 13:13.

Jak už bylo uvedeno, nejlepším střelcem našeho celku byl Pavel Harčár. Za zmínku stojí 15 bodů Jana Mráze, který během jedné minuty poslední čtvrtiny dokázal zatížit konto soupeře 8 body (2x za 3 + 2b) a rázem se vyšplhal ve střeleckém žebříčku na 2. místo v týmu. Dařilo se i Tomáši Faltýnkovi, který si připsal 14 bodů.

Nejlepším střelcem Kolínského celku se stal David Bálek s 15 body.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Pavel Harčár 24 (1x za 3b), Jan Mráz 15 (2x za 3b), Tomáš Faltýnek 14, Tomáš Kiršbaum (8 doskoků) a Petr Ruprecht po 11 (oba 1x za 3b) + 10 doskoků Petra Ruprechta – DD, Vojtěch Mráz 9 (1x za 3b), Petr Dušek 7, Roman Vejražka 6 (1x za 3b), Martin Sejpka a Vojtěch Synáček po 5 (oba 1x za 3b). Trojky v utkání 9:3, fauly 15:14, asistence 19, získané míče 13, ztrácené 13, bloky 2.

Další domácí utkání čeká naše basketbalisty 19. a 20. 10. v sobotu hostíme Sokol Kbely od 16.00, v neděli BK Brandýs nad Labem od 11.00.

Tabulka po 3. kole  (1. kolo se hraje v prosinci)