26. 1. 2022

Tesla Pardubice – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 54:72 (11:13, 25:30, 38:50)

V sobotu 22.1. čekala Vysokou výzva v podobě Tesly Pardubice, které se v letošním ročníku povedla první polovina soutěže a okupuje třetí místo a je tak přímým sousedem hostujícího celku, což predestinovalo tuhý boj.

Celý první poločas vítězily obrany nad útokem. Oba soupeři precizně střežili své koše a nedovolovali si jednoduché zakončení. Vzájemně si nabízeli pouze složité nekomfortní střely, což poznamenalo úspěšnost střelby na obou polovinách hřiště. Hra měla rozvážný, až úmorný ráz. Minimum pokusů o rychlé protiútoky na obou stranách a neustále útoky do plných připravených obran, což se projevilo úhrnem na poločasovém skóre, které spíše připomínalo povedenou čtvrtinu, než odehranou polovičku utkání. Nic méně hovořilo ve prospěch hostujícího Naposu 25:30.

Druhý poločas začal, kde skončil. Ale jak pokračovalo utkání, začala se projevovat zejména na pivotech soupeře únava a úspora v pohybu. Pomaleji se vraceli do obrany, nedostupovali naše vystupující hráče. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny se stal pro výsledek klíčový kdy zkušenost Tomáše Kiršbauma a Vojty Synáčka dokázala využít vznikající nedůslednosti v obraně Tesly. Zejména střelecký výkon druhého jmenovaného zlomil během pár minut odhodlání soupeře a vedl Vysokou do vítězného konce. Další úcty hodný výkon našich nejzkušenějších hráčů a o to hlavně proto, že je to zejména v tomto utkání, díky jeho výše popsanému rázu, muselo hodně bolet, co by podkošové hráče a přesto vydrželi až do konce zaměstnávat obranu soupeře.

Sestava a body: Synáček Vojtěch 22, Kiršbaum Tomáš 17, Hanzlík Zdeněk 9, Mráz Jan 9, Štěpán Dominik 7, Mahler Tomáš 6, Andres Petr 2, Sejpka Martin, Piskač Patrik.