18. 2. 2020

Dvakrát na „horké půdě“ v 19. a 20. kole skupiny „B“ druhé ligy. V sobotu jsme absolvovali utkání na palubovce GBA Jindřichův Hradec „B“, v nedělním duelu jsme zavítali do Benešova.

1. kolo – 15. 2. 2020

GBA Jindřichův Hradec „B“ : BK Napos Vysoká nad Labem   97 : 84  (33:18, 47:41, 78:51)

Neustále se zlepšující GBA bylo naším sobotním soupeřem. V utkání jsme nezachytili začátek utkání a po čtyřech minutách jsme prohrávali dvouciferným rozdílem 15:4. Nepomohl ani oddechový čas na zastavení rozjetého soupeře, od kterého jsme v úvodu inkasovali 4x za 3 body. GBA do konce první čtvrtiny přidalo ještě další 3 trojky (Filip Novotný 6x !!!) a domácí si vytvořili velmi solidní základ do dalšího průběhu. Naděje svitla, do poločasu jsme nepříznivé skóre po první části (33:18) dokázali stáhnout na rozdíl 6 bodů – 47:41. Jindřichohradečtí však byli evidentně proti a do poslední části nastupovali s vysokým náskokem 27 bodů – 78:51. V poslední části, kterou jsme stejně jako druhou, dokázali ovládnout (19:27) jsme zkorigovali výsledek na konečných 97:84.

Ve druhé lize málo vídaná skutečnost – GBA proměnilo 14 trojkových pokusů v utkání. Filip Novotný se postaral o 8 zápisů v této statistice a celkově zatížil naše konto 38 body. Dostal se tak na třetí místo rekordních tabulek tříbodových střelců za Tomáše Teplého (Sokol BK Chrudim), který má ve dvou utkáních o jeden zásah lepší bilanci. Dalších 24 bodů připsal Terrel Lipkins.

V našem týmu se střelecky nejvíce dařilo Janu Mrázovi, autoru 24 bodů a tradiční opoře týmu Tomáši Kiršbaumovi, který si připsal 19 bodů.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Jan Mráz 24 (1x za 3b), Tomáš Kiršbaum 19 (1x za 3b), Vojtěch synáček 12 (1x za 3b), Pavel Harčár 9 (1x za 3b), Petr Ruprecht 6, Roman Vejražka 5, Tomáš Mráz 5 (1x za 3b), Petr Dušek 4, Martin Sejpka a Tomáš Faltýnek 0. Trojky v utkání 14:5

1. kolo – 16. 2. 2020

BC Benešov : BK Napos Vysoká nad Labem:   89:79 (29:18, 46:40, 68:65)

Stejně jako sobotní soupeř GBA i BC Benešov ve druhé polovině základní části soutěže začal stoupat tabulkou skupiny B vzhůru. Nedělní utkání mělo v první části podobný průběh jako utkání sobotní, jen s tím rozdílem, že nám tentokrát utekl závěr první části. Benešov tak odskočil na rozdíl 11 bodů (29:18). Ve druhé čtvrtině jsme stáhli náskok na rozdíl 6 bodů – poločas 46:40 a ovládli jsme i třetinu třetí. Do závěrečného dějství jsme tak nastupovali s mankem pouhých 3 bodů (68:65). Zbytečné ztráty a špatná spolupráce v obranné činnosti dala šanci domácímu týmu, který ji i využil.

Nejlepším hráčem, ale i nejlepším střelcem celého utkání byl benešovský Jakub Malý s 28 body (4x za3b). Čtyřikrát úspěšný z trojkové vzdálenosti byl i náš nejlepší střelec, Jan Mráz (24b), po dvou trojkách přidali i Vojta Synáček a Pavel Harčár.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Jan Mráz 24 (4x za 3b), Vojtěch Synáček 15 (2x za 3b), Pavel Harčár 8 (2x za 3b), Martin Sejpka 8, Vladimír Vondra 7, Tomáš Mráz 6, Tomáš Faltýnek 5, Tomáš Kiršbaum, Roman vejražka a Petr Dušek po 2 bodech, Petr Ruprecht 0.

Díky porážce na palubovce Sokola BK Chrudim v 10. kole základní části 82:60 jsme klesli na druhé místo tabulky skupiny „B“ druhé ligy. A právě tento soupeř, který se bilancí bodů dotáhl na naše družstvo (shodně 15 vítězství, 5 proher) bude naším soupeřem v posledním kole základní části 1.3.2020 na domácí palubovce. Jen pro připomenutí, v Sokole BK Chrudim, přítomnost exligového ostrostřelce svitavských Turů – Tomáše Teplého. Předtím nás ještě čeká 29.2. utkání s Teslou Pardubice. Pokud uspějeme v sobotním utkání s Teslou, rozhodne poslední kolo o vítězi základní části a pozici pro nadcházející play-off.