23. 10. 2019

O víkendu 19. a 20.10. 2019 pokračovala druhá liga mužů 4. a 5. kolem. Sobotním soupeřem byl celek Sokolů Kbely, nedělním BK Brandýs nad Labem.

4. kolo – sobota 19.10.2019

BK Napos Vysoká nad Labem : Sokol Kbely 74 : 57    (18:13, 38:30, 61:45)

Basketbalisté Naposu neponechali nic náhodě a navázali na dobrý výkon v prvních dvou kolech. Od začátku utkání byli pány na hřišti a soupeře nepustili do vedení. Naopak, svůj náskok 5 bodů po úvodní čtvrtině navýšili na poločasový stav 38:30. Po třiceti minutách hry vedli již rozdílem 16 bodů – 61:45. Konečný výsledek 74:57 je pro celek Sokola Kbely poměrně „milosrdný“.

Střelecky se prosadil především Jan Mráz, autor 27 bodů, společně po 11 bodech zaznamenali Tomáš Kiršbaum a Josef Říha. Nejlepším střelcem hostujícího týmu byl Dušan Švidroň se 16 body (4x úspěšný z trojkové vzdálenosti).

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Jan Mráz 27 (3x za 3b), Tomáš Kiršbaum 11 (1x za 3b), Josef Říha 11, Roman Vejražka 8 (2x za 3b), Vojtěch Synáček 6, Martin Sejpka a Pavel Harčár po 4 bodech, Petr Ruprecht 2, Petr Dušek 1, Tomáš Faltýnek 0.

BK Napos Vysoká nad Labem : BK Brandýs nad Labem  89 : 64  (25:20, 54:34, 69:49

5. kolo – neděle 20.10.2019

Hráči Brandýsa nad Labem přijeli k polabskému derby pouze se sedmičkou, připravenou nastoupit do utkání. Už před zápasem se vyjádřili, že -20 pro ně bude na palubovce Naposu dobrým výsledkem. Zpočátku, ale opravdu jen na začátku utkání byli našim hráčům vyrovnaným soupeřem. Změna obrany z osobní na zónovou však soupeřům nadělala spoustu problémů a skóre se začalo navyšovat. Po první polovině utkání bylo „zaděláno“ na stovku (25:20, 54:34). Stobodový příděl z toho nakonec nebyl, hladké vítězství ano, 89 : 64. Další double-double si připsal Tomáš Kiršbaum za 15 bodů a 11 doskoků. Doskok pod oběma koši byl opět naší silnou zbraní, celkem jsme v této činnosti byli úspěšní 45x. Dobrá obrana je vyjádřena počtem získaných míčů – 12, zodpovědná a kolektivní hra počtem ztrát (pouhých 6) a asistencemi – 12. Pavel Harčár přidal dva bloky.

Střelecky byl opět nejúspěšnější Jan Mráz se 23 body, Tomáš Kiršbaum přidal 15, Pavel Harčár 12. Nejlepší střelec Brandýsa – Michal Ornst s 22 body (3x za 3b).

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Jan Mráz 23 (2x za 3b), Tomáš Kiršbaum 15 (3x za 3b) + 11 doskoků = DD, Pavel Harčár 12 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 9 (1x za 3b), Petr Ruprecht a Vojtěch Synáček po 7 (oba 1x za 3b), Vojtěch Mráz 6, Martin Sejpka a Josef Říha po 4, Roman Vejražka 2, Petr Dušek 0.

Velmi příjemný je pohled na tabulku skupiny „B“, které vévodí oba Východočeské celky BK Napos Vysoká nad Labem a BVK Holice, jediné dva celky bez porážky.