5. 3. 2020

Druhá liga mužů měla na přelomu února a března na pořadu své vyvrcholení základní části v podobě 21. a 22. kola. Vyvrcholení se vším, co k tomu může patřit. V posledním, 22. kole se rozhodovalo o vítězi základní části ve vzájemném duelu dvou nejlepších celků, BK Napos Vysoká nad Labem a TJ Sokol BK Chrudim. Utkání samozřejmě také rozhodovala o nasazení pro následující play-off. Oba celky věděli, že v případě výhry se střetnou s osmým celkem tabulky – Brandýsem nad Labem, poražený celek čekal duel s Teslou Pardubice. A právě Tesla Pardubice byla naším sobotním soupeřem v 21. kole.

Sobota 29. 2. 2020  – 21. kolo II. ligy, skupina „B“

BK Napos Vysoká nad Labem : TJ Tesla Pardubice   109 : 65   (26:22, 58:35, 85:51)

Na začátku utkání dokázala hostující Tesla Pardubice ještě držet krok s domácími basketbalisty. S přibývajícím časem se zvyšovala převaha našeho týmu, což se výrazně odráželo na přibývajících bodech na našem kontě. Jen pro srovnání, po první čtvrtině rozdíl 4 body (26:22), v poločase již náskok 23 bodů (58:35) a před závěrečnou čtvrtinou 85:51 – náskok 34 bodů. Zcela zaslouženě si naši borci připsali vysokou výhru 109 : 65 a mohli se připravit na nedělní vyvrcholení, utkání s Chrudimí.

Do statistik se zapsali všichni hráči k utkání připravení, bodově se nejvíce prosadil hráč s číslem 22, Tomáš Kiršbaum, který si připsal bodů, jako číslo na svém dresu – 22. Devětkrát jsme byli úspěšní z trojkové vzdálenosti, když 2x mířili přesně Tomáš Kiršbaum, Pavel Harčár a Petr Ruprecht. Příspěvek do „klubové kasičky“ si, jako autor 100. bodu, vysloužil nejmladší hráč týmu, Tomáš Mráz.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 22 (2x za 3b), Petr Ruprecht 16 (2x za 3b), Jan Mráz a Vojtěch Synáček po 13 (oba 1x za 3b), Josef Říha 12, Pavel Harčár 11 (2x za 3b), Tomáš Faltýnek 7, Tomáš Mráz 7 (1x za 3b), Petr Dušek 5, Martin Sejpka 3.

Neděle 1. 3. 2020  – 22. kolo II. ligy, skupina „B“

BK Napos Vysoká nad Labem : TJ Sokol BK Chrudim   80 : 68     (24:18, 49:36, 67:56)

Skutečné vyvrcholení základní části skupiny „B“. Před závěrečným kolem na 1. místě tabulky TJ Sokol BK Chrudim, na 2. místě BK Napos Vysoká nad Labem. Při stejné bilanci bodů o pořadí rozhodovalo první vzájemné střetnutí, ve kterém byli úspěšnější basketbalisté Chrudimi.

Oba celky zahodily za hlavu spekulace o „možnosti volby“ soupeře pro play-off a diváci ve vysocké hale mohli vidět hezký basketbal, hodný boji o první místo v základní části. Skóre utkání otevřeli hosté a do vedení se dostali ještě jednou a naposledy v první čtvrtině. Pak už měli pod stálou kontrolou utkání naši hráči. Dokázali jsme si několikrát vypracovat náskok až 17 bodů. Chrudimští basketbalisté se však nehodlali lehce vzdát a bojovali až do konečného klaksonu. Po čtvrtinách 24:18, 49:36 jsme odcházeli do poločasové přestávky s náskokem 13 bodů. Hosté dokázali ve třetí čtvrtině náskok zkorigovat, když zvláště v jejím úvodu nám dělali největší potíže Ondřej Votava společně s exligovým svitavským turem Tomášem Teplým. S nástupem soupeře jsme se ale dokázali vypořádat a do závěrečné části nastoupili s náskokem 11 bodů (67:56). I závěrečnou čtvrtinu jsme dokázali ovládnout, udržet vedení a připsat si cenné vítězství konečným rozdílem 12 bodů – 80:68. Hned 5 našich hráčů dosáhlo na dvouciferný zápis v počtu nastřílených bodů, do trojkové statistiky se jich zapsalo dokonce 7. Konto soupeře jsme zatížili celkem 13 trojkami (Chrudim 4). Nejlepším naším střelcem byl tentokrát Vojtěch Synáček se 17 body, nejlepším střelcem Chrudimi, ale i celého utkání, byl Ondřej Votava s 21 bodem (2x za 3b.)

Vítězíme v základní části skupiny „B“ a do play-off vstupujeme z 1. místa. Naším soupeřem bude celek z 8. místa tabulky, houževnatý a nepříjemný soupeř, BK Brandýs nad Labem.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 17 (2x za 3b), Jan Mráz 13 (2x za 3b), Pavel Harčár 12 (2x za 3b), Tomáš Kiršbaum (2x za 3b), Vojtěch Mráz 10 (2x za 3b), Roman Vejražka 7 (2x za 3b), Tomáš Mráz 7 (1x za 3b), Martin Sejpka 2, Petr Ruprecht, Tomáš Faltýnek a Petr Dušek 0.

Konečné pořadí po 22. kole II. ligy, skupina „B“

1.

BK NAPOS Vysoká n. L.

2.

TJ Sokol BK Chrudim

3.

GBA Lions Jindřichův Hradec B

4.

BC Benešov

5.

BA LYNX Liberec

6.

BVK Holice

7.

TJ Tesla Pardubice

8.

BK Brandýs nad Labem

9.

TJ Sokol Kbely

10.

TJ AŠ Mladá Boleslav

11.

Sokol Kutná Hora

12.

BC Kolín B

 

Dvojice pro play-off: BK Napos Vysoká nad Labem : BK Brandýs nad Labem

                                     TJ Sokol BK Chrudim : TJ Tesla Pardubice

                                     GBA Lions Jindřichův Hradec „B“ : BVK Holice

                                     BC Benešov : BA LYNX Liberec

 

Systém play-off: 1. kolo se hraje na dva zápasy. První zápas se hraje na místě družstva hůře umístěného po základní části (neprodlužuje se), druhý zápas na místě družstva lépe umístěného po základní části (prodlužuje se jen v případě rovnosti skóre v součtu obou zápasů).

  1. kolo: sehrají vítězové 1. kola na dva zápasy. Družstva jsou označena podle umístění v základní části 1 – 4, dvojice jsou vytvořeny následovně: 4 – 1, 3 – 2, první zápas se hraje na místě družstva hůře umístěného po základní části (neprodlužuje se), druhý zápas na místě družstva lépe umístěného po základní části (prodlužuje se jen v případě rovnosti skóre v součtu obou zápasů).

V případě úspěchu v 1. kole play-off se vyhneme ambicióznímu celku GBA Lions Jindřichův Hradec „B“, který se netají velkou touhou po účasti ve druhé nejvyšší soutěži ČBF – 1. lize mužů.

                                                                                                                                                        Pavel Rozsypal

Posted in Muži, Muži A, NOVINKY