10. 2. 2020

První únorový víkend byl ve znamení 17. a 18. kola skupiny „B“ 2. ligy mužů. Na vysocké palubovce se představil houževnatý celek AŠ Mladá Boleslav, v jehož dresu nastupuje Daniel Dvořák, bývalý hráč Sparty Praha a český reprezentant. V nedělním utkání ambiciózní celek Basketbalové akademie LYNX Liberec.

Sobota 1. 2. 2020  – 17. kolo 2 ligy mužů

BK Napos Vysoká nad Labem : AŠ Mladá Boleslav 72:50   (13:12, 31:30, 48:46)

Utkání velmi skoupé na body bylo po tři čtvrtiny naprosto vyrovnané. O výsledku rozhodlo až závěrečné dějství, kdy náš celek dokázal odskočit na konečný 22 bodový rozdíl. K výhře v utkání výrazně pomohlo 18 získaných míčů, když 11 jsme jich naopak dokázali ztratit. Ve vyrovnaném utkání je každá ztráta znát, ale právě získané míče byly jedním z rozhodujících faktorů. Nedařil se nám útočný doskok, a eliminace nejlepšího střelce boleslavských, Jiřího Kejmara. Ten zaznamenal přesně polovinu všech bodů Mladé Boleslavi – 25 a stal se i nejlepším střelcem celého utkání. Zatímco se Boleslav spoléhala na jediného střelce, o body v našem celku se postarali téměř všichni hráči. Vítězství vydřené, ale jistě zasloužené. Domácí fanoušci mohli poprvé v domácím prostředí vidět na palubovce „bratry v triku“, Vojtu, Jana a Tomáše Mrázovi.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 11 (1x za 3b), Vojtěch Mráz 10 (1x za 3b), Vladimír Vondra 10, Pavel Harčár, Tomáš Mráz po 9 bodech, (oba 1x za 3b), Jan Mráz 8 (1x za 3b), Martin Sejpka 4, Tomáš Faltýnek 3 (1x za 3b),, Tomáš Kiršbaum, Petr Dušek a Roman Vejražka 0.

Neděle 2. 2. 2020  – 18. kolo 2 ligy mužů

BK Napos Vysoká nad Labem : BA LYNX Liberec 76:71   (18:20, 39:42, 62:56)

V nedělním utkání se očekával litý boj o každý bod a průběh utkání to také potvrdil. V začátku utkání se projevila zřejmě skutečnost, že liberečtí hráči si museli trošku přivstat a jejich vstup do utkání byl o poznání lepší než náš. Jejich úvodní nápor jsme ale dokázali zachytit. Do poločasu naprosto vyrovnané utkání, mírné vedení si udržovala liberecká akademie. Teprve po poločasové přestávce, kdy si naši hosté naposledy užili vedení v utkání (39:42), jsme dokázali mírně odskočit a v poslední části nejvýše na 10 bodů. Liberečtí jsou známí svojí vytrvalostí, utkání „nezabalili“ a v samotném závěru dokázali zkorigovat výsledek na konečných 76:71. V našem týmu se střelecky dařilo Tomáši Kiršbaumovi, autoru 16 bodů a 8 doskoků, dalšími „dvoucifernými“ střelci byli Jan a Vojtěch Mrázovi. Stínem utkání je zranění Martina Sejpky hned v úvodu utkání.

V celku BA LYNX Liberec se nejvíce  prosadilo trio Filip Hauzer (22b), Jakub Hojdar (14)b a Martin Tax (13b). Naší obraně se podařilo pokrýt exligového rozehrávače Michala Honzáka.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 16 (1x za 3b), Jan Mráz 12 (2x za 3b, Vojtěch Mráz 11 (1x za 3b), Vojtěch Synáček 9 (1x za 3b), Petr Ruprecht 8, Josef Říha 5, Petr Dušek 4, Tomáš Mráz 2, Tomáš Faltýnek 0.

V tabulce 2. ligy mužů, skupiny „B“ jsme si dvěma výhrami na domácí palubovce upevnili vedoucí postavení. Druhému celku v pořadí – Sokolu BK Chrudim jsme odskočili o dva body, čemuž napomohla celkem překvapivá porážka Chrudimi s GBA Lions Jindřichův Hradec 73:84 v 17. kole.