14. 12. 2021

BK NAPOS Vysoká nad Labem – BVK Holice – 94:76 (20:25, 51:45, 75:54)

V sobotu 11.12. čekala Vysokou odveta za úterní porážku v Holicích tentokrát na domácí palubovce a oproti úternímu utkání s Tomášem Kiršbaumem a Patrikem Piskačem v sestavě, ale zase chyběl Tomáš Mahler, který se při pátečním tréninku zranil. Hostům pak chyběl nejlepší jejich střelec Dvořák.

Houževnatí hosté, povzbuzeni nedávným mimořádným výsledkem proti NAPOSu, se bez respektu pustili do otevřené partie. Obraně moc nedávali, za to v útoku jich bylo všude plno a bylo potřeba změnit rytmus a vůbec herní projev, jelikož první dějství vyhráli 20:25. V druhé čtvrtině převzali útočnou iniciativu domácí a k vidění byla vidět divoká přestřelka, kterou lépe zvládli domácí střelci, když mimo jiné zaznamenali hned pět úspěšných trojkových v období a ujali se poločasového vedení 51:45.

Ve třetí čtvrtině se hra trochu zklidnila, když NAPOS volil rozvážnější styl s dobrým doskokem pod oběma koši, což Holicím jednoznačně nevyhovovalo. Čtvrtinu prohráli, když obdrželi velmi slušných 24 bodů a pouhých 9 zaznamenali. Na úvod posledního období ještě zkusili hosté zmobilizovat síly a zabrat v obraně, ale výsledek jim to nepřineslo a utkání tak dohráli již v klidu střídající hráči na obou stranách.
Hned tři domácí střelci se dostali přes hranici dvaceti bodů, což je velmi pěkný výkon a společně s kvalitním doskokem to byl jednoznačně klíč ke zvládnutí odvety za úterní blamáž s nedalekými Holicemi, kde se výrazněji bodově prosadil pouze Zdenda Hanzlík.

Sestava a body: Synáček Vojtěch 24 bodů, Mráz Jan 22, Kiršbaum Tomáš 21, Andres Petr 11, Vejražka Roman 7, Hanzlík Zdenek 6, Sejpka Martin 3, Andres Denis a Piskač Patrik.

Havrda Martin

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY