12. 1. 2022

Vlci Žďár nad Sázavou – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 56:87 (18:29, 27:46, 39:68)

Po třebíčské blamáži nás čekal tradiční účastník 2. ligy Žďár nad Sázavou, který právě prochází generační obměnou, která si vybírá svou daň a domácí tým tak zatím okupuje 11., tj. předposlední příčku tabulky.
Hned od prvních minut bylo vidět na vysockých hráčích, že se poučili ze sobotního „výkonu“ a ujali se aktivně iniciativy a nedovolili vlkům, aby ani chvilku pomýšleli na slušný výsledek, na tož na výhru. Hra byla výrazně rychlejší s tahem na koš. Hostující hráči byli nebezpeční takřka ze všech pozic, sic ne vždy úspěšní. Domácí, zejména dlouzí hráči, fungovali pouze jako hasiči a za cenu faulů zastavovali útoky, které se na ně valily v rychlém sledu. Od poločasu už ztratili i tuto ambici.

Rychlá hra si sice vybírala svou daň v podobě řady nepřesností a zhoršené střelby zejména z čáry trestných hodů, ale díky neustále aktivitě, byla okamžitě možnost každou nepřesnost zkusit rychle napravit. A znovu a znovu. Díky aktivní hře byl nástřel Vysoké přes 200 bodů v utkání. Sic se z toho nevytěžilo ani tolik populární „kilo“, byla to velmi příjemná a zábavná podívaná, kterou jak doufám, se bude tento tým prezentovat i dále.

Do střelecké listiny se zapsal na žďárské palubovce i junior Patrik Piskač, který zaznamenal první body za ligové muže a to i dost originálním způsobem (popsat nelze – kdo viděl, bude si onu střelu dlouho pamatovat, konec konců jako Patrik sám) – gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěšných střel v dresu NAPOSu!

Sestava a body: Mráz Tomáš 17, Mráz Jan 15, Synáček Vojtěch 15, Andres Petr 7, Andres Denis 6, Sejpka Martin 6, Kiršbaum Tomáš 5, Vejražka Roman 5, Piskač Patrik 4, Štěpán Dominik 4, Mahler Tomáš 3, Hanzlík Zdeněk.

Havrda Martin

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY