27. 9. 2021

BK Napos Vysoká n. Labem vs. BK Vlci Žďár – 91:48

(20:13, 44:26, 73:35, 91:48)

První kolo 2. ligy naši muži odehráli v sobotu 25.9. na domácí palubovce. Čekal na ně soupeř ze Žďáru nad Sazávou, který v minulých sezónách podával celkem slušné výkony. Náš tým posílený Petrem Andresem a Tomášem Mahlerem však vstupoval do utkání jako favorit.

Utkání začalo trochu kostrbatě, ale svěřenci trenéra Romana Trnky se rychle otrkali a začali podávat očekávaný výkon. Hru zdobily hezké přihrávky a hlavně velmi dobrá obrana. Za zmínku stojí určitě pouze 48 bodů inkasovaných za 40 minut zápasu. Z dobré obrany, zisků a obranných doskoků jsme mohli přecházet do rychlých protiútoků a vstřelovat tak snadné koše. Od začátku druhého poločasu už bylo o zápasu prakticky rozhodnuto. Soupeř neměl kvůli úzké rotaci síly a náš tým stále šlapal jak v obraně tak v útoku. Třešničkou na dortu pak bylo to, že do zápasu mohli nastoupit i bejnamínci z U19 Patrik Piskač a Michal Hrdlička. Finální skóre bylo 91:48.

Body a sestava: Mráz J. 19, Synáček 11, Harčár 11, Vejražka 11, Hanzlík 11, Mahler 10, Andres P. 9, Kiršbaum 4, Sejpka 3, Hrdlička 2, Andres D. a Piskač bez bodů.

BK Napos Vysoká n. Labem vs. TJ Třebíč – 80:60

(15:12, 32:27, 64:33, 80:60)

V druhém kole sezóny 2021/2022 na naše muže čekal neznámý soupeř z Třebíče. Trenéři ani realizační nevěděli, co očekávat, takže nemohl proběhnout žádný skauting. Do utkání však NAPOS vstupoval s jasným cílem: zvítězit a urvat tak druhou výhru do úvodu sezóny.

Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe. Zbytečné ztráty a neproměněné střely v úvodních minutách nevěstily nic dobrého. I přes to, že Třebíč hrál pouze v 8 hráčích, v prvním poločase předváděli velmi pohledný a týmový basketbal. Skóre 32:27 po prvním poločase naznačoval, že by mohla být výrovnaná koncovka. To si však domácí NAPOS nechtěl připustit a do druhého poločasu vstoupil diametrálně odlišný tým. Nejen, že jsme skvěle bránili, ale v útoku jsme proměňovali nájezdy a tříbodové pokusy. Do karet nám hrálo i to, že soupeř kvůli úzké rotaci neměl moc sil. Skóre po třetí čtvrtině 64:33 znamenal konec nadějí pro borce z Třebíče. Poslední čtvrtina pak domácí odehráli v klidném duchu a opět si zahráli dorostenci. Výsledek utkání byl 80:60.

Body a sestava: Kiršbaum 14, Andres P. 14, Synáček 12, Hanzlík 12, Mráz J. 11, Vejražka 8, Harčár 7, Andres D. 2. Mahler, Sejpka, Piskač a Hrdlička bez bodů.

 

Fotky

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY