14. 12. 2021

BVK Holice – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 70:64 (24:12, 38:31, 61:49)

Netradičně v úterý 7.12. od 19:30 se předehrávalo utkání s naším souputníkem při cestách po druholigových palubovkách Holicemi. Ty se před utkáním krčili na 10. místě tabulky, zatím co NAPOS okupuje 2. příčku tabulky a byl tak jasným favoritem, sic ho trápila četná marodka.

Vstup do utkání se vydařil a po úvodních minutě svítil na tabuli stav 0:4 a nic nenasvědčovalo tomu, co mělo následovat. Iniciativy chopili domácí se vší vervou a hosté z Vysoké se nestačili divit. Všude o krok pozdě za energicky hrajícími Holicemi. Za každý koš, který hostující celek zaznamenal, tři obdržel. V následujících devíti minutách první čtvrtiny bylo skóre děsivých 24:8! V úvodu druhé čtvrtiny NAPOS zabral v obraně a nedovolil prvních pět minut holickým ani jeden bod. V útoku pak, zejména zásluhou Zdeňka Hanzlíka, zaznamenal 11 bodů v řadě a utkání bylo takřka vyrovnáno 24:23. Následovala nepohledná bitva proti domácímu duu Dvořák – Pluhař, kteří další pětiminutovku úspěšně zaměstnávali vysockou obranu. 38:31 pro Holice v poločase.

Vstup do třetí čtvrtiny se střelecky vydařil kapitánovi Vojtovi Synáčkovi, který Vysokou přiblížil k soupeři na pouhé tři body. Dál se hrálo koš za koš a ne a ne se ani jeden z týmů „urvat“. Bohužel v závěru čtvrtiny jeden trhák přišel. Již zmiňovaný domácí Dvořák se v rozmezí jedné minuty třikrát trefil za tři body! Holice opět odskočili a do posledního dějství NAPOS nastupoval s mankem 12 bodů. Podařený vstup do čtvrtiny však takřka smazal opět náskok domácích, když se dvakrát za tři body trefil Petr Andres a v páté minutě bylo skóre 65:62 a Vysoká vedla dílčím skóre 4:13 a už to vypadalo, že domácí přece jen dožene. Bohužel ale nestačil na domácí fyzický fond, když se utkání plné nepřesností dohrálo při skóre 5:2, což domácím stačilo, aby si vzali pro ně velmi cenný skalp Vysoké nad Labem – jejich teprve čtvrtou výhru v letošním ročníku.

Sestava a body: Hanzlík Zdenek 24 bodů, Synáček Vojtěch 11, Andres Petr 11, Mahler Tomáš 8, Mráz Jan 4, Vejražka Roman 4, Sejpka Martin 2, Andres Denis.

Havrda Martin

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY