16. 11. 2021

BK NAPOS Vysoká nad Labem – Kolínsko-kutnohorský BK 80:70 (18:19, 42:31, 60:49)

V sobotu 13.11. přivítal NAPOS na domácí palubovce staronového soupeře z Kolína a Kutné Hory. Tyto dva týmy se pohybovali na hranici udržitelnosti 2. ligy v minulé sezóně a proto zkusili spojit síly a jak se zatím ukazuje, fúze jim svědčí a pohybují se letos v lepším středu tabulky.

Vstup byl ze strany domácích již tradičně rozpačitý a první čtvrtka střídala světlé a tmavé momenty. Doslova jako na houpačce. Celkem spravedlivě, vzhledem k předváděné hře, byl i výsledek vyrovnaný. I v úvodu dalšího období se pokračovalo v trendu koš za koš. Změna nastala kolem 5. minuty 2. čtvrtiny, kdy Martin Sejpka a Tomáš Mahler odmítli poziční hru a začali ničit obranu soupeře přesnými náběhy ke koši v rychlém sledu, kterými podporovali najíždějícího Petra Andrese a tato spolupráce přinášela ovoce. Jak se ukázalo v dalším průběhu, velmi sladké ovoce, jelikož právě zde vznikl deseti bodový rozdíl, který byl klíčový pro konečný výsledek zápasu. Byla to de facto jediná čtvrtina, kterou jsme v utkání dokázali vyhrát.

Do třetí čtvrtiny nastoupila Vysoká s nižší agilnější sestavou. Ta ovšem náramně vyhovovala hře soupeře a ten začal snižovat náskok až na rozdíl pouhých 2 bodů. Po opětovném vystřídání sestavy vzal koncovku na sebe Honza Mráz a odmítl tak dotírajícího soupeře. Poslední dějství nejprve Vysoká odskočila skoro na 20 bodů, aby je posléze ztratila a rázem to bylo o 3 body. Utkání plné zvratů na konec přisoudilo vítězství lepšímu – tj. Vysoké nad Labem a muži Naposu jsou tak stále ve 2. lize neporaženi.

Sestava a body: Mráz Jan 20 bodů, Andres Petr 15, Sejpka Martin 11, Kiršbaum Tomáš 11, Mahler Tomáš 8, Harčár Pavel 6, Synáček Vojtěch 4, Vejražka Roman 3, Hanzlík Zdenek 2, Andres Denis.

BK NAPOS Vysoká nad Labem – BK Brandýs nad Labem 84:68 (21:14, 38:31, 63:53)

Náš nedělní soupeř zatím nemá nejlepší vstup do toho to ročníku 2. ligy a již jsme věděli, že v sobotu byli doslovně zničeni u naše souputníka z Holic a to rozdílem 30ti bodů. Perličkou hned na startu duelu byla přítomnost bratranců na palubovce nehájících ovšem stejný dres. Na straně to hostí to byl Hartig Michael a na straně sudích Hartig Lukáš.

Domácímu Naposu se vydařil vstup do utkání a hned v úvodu se ujal vedení 13:4. Soupeř se poté nadechl a od páté minuty se hra vyrovnala a dá se říci, že se stabilizovala a udržoval se status qou. Domácí hráli, co potřebovali a opakované pokusy o dohnání manka ze strany Brandýsa hráči Vysoké odmítali.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Hosté skórovali pouze za tři body, nebo z čáry trestných hodů. Do vyložených šancí se nedostávali a tak jsme šli do poslední čtvrtiny, i přes jejich pokračující snahu prolomit obranu, s náskokem deseti bodů. Nyní se začali dít věci – hosté zmobilizovali zbytky sil a trpělivou efektivní hrou vrátili domácím úvod utkání a vedli v období 4:13, čímž se náskok Naposu ztenčil na pouhý jeden bod a rýsovala se dramatická koncovka. Ta se však nekonala. Domácí zodpovědnou hrou v obraně a přesnou v útoku absolutně ovládli poslední minuty utkání, když je vyhráli 17:2 a ukázali svoji sílu. Na hřišti byl pouze jeden tým. Soupeř ze středních Čech byl beze zbytku vymazán a výhra tak zaslouženě zůstala doma.

Vysoká tak vybojovala další vítězství a pokračuje v sérii neporazitelnosti v 2.lize.

Sestava a body: Synáček Vojtěch 17 bodů, Kiršbaum Tomáš 17, Harčár Pavel 14, Andres Petr 12, Mahler Tomáš 10, Harčár Pavel 14, Hanzlík Zdenek 6, Sejpka Martin 5, Vejražka Roman 3, Andres Denis.

Martin Havrda

Posted in Menu, Muži A, NOVINKY