29. 3. 2018

Play-off, 2. kolo

Neděle 25.3.2018   BK Napos Vysoká nad Labem : BVK Holice  62:65  (18:15, 31:32, 51:48)

Úvod utkání naznačoval, že hráči Naposu jdou jednoznačně za svým cílem, postoupit přes celek Holic.  Skvělý začátek utkání, vedení rozdílem 11 bodů (13:2). Po vystřídání hráčů základní pětky (Daněk, Sejpka, Vejražka, Kiršbaum, Hanzlík), se utkání vyrovnalo, a na této vlně se odvíjelo až do jeho závěru. První čtvrtina ještě vyzněla pro náš tým (18:15), z poločasového vedení už se radovali hosté z Holic (31:32). Ve třetí čtvrtině si basketbalisté Vysoké nad Labem vzali vedení zpět (51:48), ale také s vědomím, že musí uhrát výhru +10. Holice trpělivou a přesnou hrou nedovolili zvýšit vedení, naopak. Z vítězství se radovali počtvrté v sezóně a zaslouženě postoupili do dalších utkání ve skupině „B“ – play-off.

Sestava o body BK Napos: Vojtěch Synáček 16 (2x za 3b), Tomáš Kiršbaum 15 (1x za 3b) + 11 doskoků =DD, Zdeněk Hanzlík 12 (2x za 3b), Petr Dušek 7 (1x za 3b), Vojtěch mráz 6, Tomáš Faltýnek 4, Petr Ruprecht 2. Alois Daněk, Martin Sejpka, Roman Vejražka, Michal krista, Jan Hodač – všichni 0b.

Nejvíce bodů BVK Holice: Adam Horký 14 (3x za 3b), František Žaba 14 (1x za 3b) – oba hostují z Královských sokolů, Marek Bartheldi 10…

Sezóna tak pro hráče BK Napos Vysoká nad Labem končí. Zda bylo působení družstva mužů v sezóně 2017-2018 úspěšné či nikoliv přísluší pouze vedení klubu. Přesto si dovolím svůj názor, se kterým můžete a nemusíte souhlasit. BK Napos Vysoká nad Labem bez problémů uhájil příslušnost v soutěži, naopak, obsadil čelní místa po základní části (3. místo), což je jistě kladem týmu. Účast v play-off nebyla úspěšná a podle mého názoru, celek BVK Holice byl týmem, přes který se mělo postoupit do dalších utkání. Je zcela běžné, že v rozhodujících utkáních sezóny dostávají příležitost ti nejlepší v družstvu. Bohužel, nejen poslední utkání sezóny, ale i několik jiných v průběhu naznačilo, že nemohou hrát „všichni“. Znovu zdůrazňuji, jedná se o můj pohled, se kterým nemusíte souhlasit.

Pavel Rozsypal

Posted in Nezařazeno