22. 10. 2018

20.10.2018  5. kolo 2. liga žen, skupina „B“

SBŠ Ostrava „B“ : BK NAPOS Vysoká n.L.   53:67     (13:13, 27:28, 39:46)

Ženy BK Napos Vysoká nad Labem cestovaly k dalším utkání na sever Moravy. V sobotu se střetly s rezervou SBŠ Ostrava, v neděli zavítaly na půdu BK Příbor. Z obou palubovek přivezla naše děvčata výhry a mohla si poprvé ve 2. lize vychutnal pocit vítězství. Už výsledky jednotlivých čtvrtin naznačují vyrovnané utkání. Po první části vyrovnaný stav, do poločasu odcházely ženy Vysoké n/L s tím nejhubenějším náskokem. Krok k vítězství udělali již ve třetím dějství, kde si dokázaly vypracovat náskok 7 bodů. Ostravské hráčky ale náskok korigovaly na rozdíl 4 bodů zhruba v polovině poslední čtvrtiny (50:54). Závěr patřil ovšem jednoznačně našim hráčkám a zaslouženě si připsaly první výhru v soutěži – 53:67.

Střelecky se dokázala prosadit Kateřina Trnková, vracející se po dlouhodobém zranění a jejích 18 bodů je dobrým příslibem do dalších kol. Dobře ji doplnily tradiční opory, Bára Zoubková, Míša Kaňuková a Marcela Kosová. Do týmu herně zapadá i nová tvář, Sarah Sharplesová, autorka 12 sobotních bodů.

Sestava a body Napos: Kateřina Trnková 18 (3x za 3b), Sarah Sharplesová 12, Michaela Kaňuková 11 (1x za 3b), Barbora Zoubková 10 (1x za 3b), Marcela Kosová 9, Pavlína Králíková 4 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 3 body, Andrea Skřivánková 0.

BK Příbor : BK NAPOS Vysoká n.L.   53:74     (16:15, 32:35, 41:55)

21.10.2018 6. kolo 2. liga žen, skupina „B“

Jen v první čtvrtině nestačily ženy Naposu Vysoká nad Labem na svého nedělního soupeře, hráčky BK Příbor. Povzbuzeny sobotním úspěchem ve druhé čtvrtině otočily vedení na svoji stranu a už příborským hráčkám nedovolily žádný zvrat v utkání. Naopak, neustále navyšovaly svoje vedení ze závěru prvního poločasu. Třetí čtvrtinu vyhrály rozdílem 11 bodů, tu poslední rozdílem 7 bodů. Z dlouhé cesty na sever Moravy tak vezou 4 body do tabulky. V té jsou sice „až“ na 6. místě osmi členné skupiny „B“, ale nutno poznamenat, že společně s celkem Vlčic Žďár nad Sázavou mají odehrány pouze 3 kola, ostatní celky 5 kol.

Sestava a body Napos: Michaela Kaňuková 17, Kateřina Trnková 13 (3x za 3b), %Pavlína Králíková 11 (3x za 3b), Marcela Kosová 11, Barbora Zoubková 10 (2x za 3b), Štěpánka Bořková 5, Andrea Skřivánková 4, Sarah Sharplesová 3.

Další domácí utkání sehrají ženy BK Napos Vysoká nad Labem 3. a 4. 11. 2018, kdy na palubovce vysocké haly přivítají BK Poděbrady a Basketball Nymburk „B“.