2. 2. 2019

26. 1. 2019 2. liga ženy, skupina „B“

Basketball Nymburk „B“ : BK NAPOS Vysoká n.L. 31 : 64  (9:14, 12,24, 18:43)

O víkend u 26. a 27. ledna pokračovala také druhá liga žen svým 17. a 18. kolem. Naše děvčata vycestovala v sobotu do Nymburka, kde se utkala s „B“ týmem DSK Basketball NB. Už bez Terezy Staré a Michaely Kaňukové (operace kolena a studijní pobyt v zahraničí) si se svým protivníkem vcelku suverénně poradila. Za první čtvrtinu dovolila domácím vstřelit 9 bodů, do poločasu pak jen další 3.

Předpokládalo se, že body Michaely Kaňukové budou v utkání citelně chybět. Role střelkyně se ujala Dominika Paclíková a z celkového počtu 64 bodů jich měla na kontě téměř polovinu – 28. Zásluhu na tom měla především přesná střelba z trojkové vzdálenosti. 6 trojek (slovy šest) je skvělým výsledkem z celkového počtu 7 úspěšných trojkových pokusů. 1x mířila přesně také Sarah Sharplesová, druhá nejúspěšnější střelkyně s 10 body v utkání.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Dominika Paclíková 28 (6x za 3b), Sarah Sharplesová 10 (1x za 3b), Kateřina Trnková 9, Marcela Kosová 7, Andrea Skřivánková 4, Michaela Hidveghy, Lenka Tomšíková a Štěpánka Bořková po 2 bodech.

 

27. 1. 2019 2. liga ženy, skupina „B“

Basket Poděbrady : BK NAPOS Vysoká n.L.  57 : 45  (10:5, 20:15, 36:35)

V nedělním 18. kole se na palubovce Poděbrad naším hráčkám už tolik nedařilo. V prvním poločasu utkání nabraly mírné „manko“ 5 bodů – 20:15. To se podařilo snížit na rozdíl jediného bodu na konci třetí čtvrtiny (36:35). V poslední části jsme na domácí nestačili. Příčin bychom našli hned několik. Začneme těmi našimi. Proti sobotě horší střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti a hlavně se z naší hry vytratilo kolektivní pojetí. Utkání, které trvalo déle než 2 hodiny, bylo poznamenáno ze strany rozhodčích (zvláště prvního rozhodčího utkání) velmi častým kouskováním hry. Celkový poměr odpískaných faulů 14:24, z toho jen ve druhé polovině hry 8:15. V takové situaci je těžké udržet nastavený rytmus hry a koncentraci na utkání.

Střelecky nejúspěšnější byla opět Dominika Paclíková se 17 body a třemi trojkami. Otázka pro Dominiku může znít… „Změnila jsi číslo dresu (14 – místo Míši Kaňukové), převzala jsi post nejlepší střelkyně družstva. Může za to právě ta čtrnáctka na dresu?“ V každém případě si budeme přát, aby to Dominice pálilo stejně dobře i nadále a další děvčata se přidala.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Dominika Paclíková 17 (3x za 3b), Marcela Kosová 6, Sarah Sharplesová a Kateřina Trnoková po 5 bodech, Andrea Skřivánková 4, Štěpánka Bořková a Kristýna Rokošová po 3 bodech, Michaela Hidveghy 2, Lenka Tomšíková 0.

Pavel Rozsypal

Posted in NOVINKY, Ženy A