31. 10. 2017

28. 10. 2017 6. kolo.

BK NAPOS Vysoká nad Labem : BK Přelouč  59 : 43

Státní svátek, 99. výročí osamostatnění České republiky oslavily hráčky Naposu Vysoká nad Labem osamostatněním na 1. příčce Východočeské ligy žen. V sobotním duelu 6. kola se střetly dva, dosud neporažené týmy. Domácímu publiku se poprvé představila nová posila vysockých basketbalistek, Michaela Kaňuková a její přínos byl okamžitě znát. Neztratily se ani ostatní hráčky a ve výsledku hned tři zaznamenaly v basketbalu velmi ceněný double-double. Zmíněná Michaela Kaňuková za 21 bodů (1x za 3b) a 11 doskoků, stala se nejlepší střelkyní Naposu, ale i celého utkání. Pozadu nezůstala Michaela Hidvéghy s 12 body a 11 doskoky. Dotřetice DD – Barbora Zoubková, 10 bodů (1x za 3b) a 10 doskoků. Marcela Kosová zaznamenala 5 bodů, Tereza Stará 4 body, Pavlína Králíková 3 (1x za 3b), Štěpánka Bořková a Dominika Paclíková po 2 bodech. Velmi dobrým výsledkem je 40 doskočených míčů.

Basketbalistky Naposu Vysoká nad Labem šly za vítězstvím od prvních chvil utkání. Vypracovali si náskok pro uklidnění již v první čtvrtině (14:9), v poločase se jejich vedení navýšilo na rozdíl 10 bodů (31:21). Před začátkem poslední části vládly 15 bodovým náskokem a utkání dvou neporažených celků dotáhly s přehledem do vítězného konce – 59:43.

29. 10. 2017 7. kolo

BK NAPOS Vysoká nad Labem : TJ Pardubičky  84 : 67

V nedělním utkání zavítal do Vysoké nad Labem celek TJ Pardubičky, patřící po 4 odehraných kolech do spodní části tabulky. Právě toto podvědomí v začátku utkání vykonalo své. Pardubické ženy neměly co ztratit a udržely vyrovnaný stav po celou první čtvrtinu (19:19). Ve druhé části už vysocké basketbalistky zabraly a vypracovaly si 8 bodové vedení (44:36). Rozhodující byla jednoznačně 3. čtvrtina, po které svítil na ukazateli skóre rozdíl 25 bodů (75:50). V poslední části domácí hráčky, s vědomím dostatečného náskoku, nechaly soupeřky zkorigovat stav na konečný rozdíl 17 bodů – 84:67. Čtyři domácí hráčky zaznamenaly 10 a více bodů, další dvě zůstaly těsně pod touto hranicí. Střelecky se dařilo Barboře Zubové – 19 bodů, Pavlína Králíková 17 (2x za 3b), Michaela Kaňuková 16 b (1x za 3b), Marcela Kosová 11 bodů, Michaela Hidveghy 9, Tereza Stará 8, Dominika Paclíková 4.

Celek BK Napos Vysoká nad Labem zůstává po víkendovém dvoukole jako jediný neporažený tým ve Východočeské lize žen.

1. BK Napos Vysoká nad Labem 6      6     0      448:295        12
  2. BK Přelouč                                   6     5     1      428:302         11
  3. Sokol Nilfisk HK „B“                 6      3     3      372:301          9