20. 11. 2018

9. kolo 2. liga ženy 17.11.2018

TJ OP Prostějov : BK NAPOS Vysoká nad Labem  67:61   (23:11, 33:29, 48:41)

Hned první čtvrtina nezačala pro naše děvčata dobře. Úvodní body sice patřily nám, ale pak se domácí celek několikrát trefil z velmi těžkých pozic. Náskok, který si utvořil jsme museli pečlivou prací neustále stahovat. Do poločasové přestávky odcházely ženy Naposu s mankem pouhých 3 bodů. Ve třetí části šly domácí do vedení o 7 bodů, v poslední čtvrtině jsme stačili už jen korigovat výsledné skóre. Po čtvrtinách 23:11, 33:29, 48:41 vítězí doposud vedoucí celek skupiny „B“ – TJ OP Prostějov 67:61. Je tak stále bez porážky. Zarážejícím faktorem utkání je poměr faulů, domácí pouze 12, zatímco hostující celek 21. Z toho vyplývá i poměr trestných hodů – 23:13. Trojky v utkání 5:5.

Střelecky se dařilo tradiční opoře Michaele Kaňukové, autorce 21 bodů, kterou podpořila 13 body Kateřina Trnková.

Jak prohlásil trenér Jakub Uhrecký po utkání: „… kdyby nám spadlo o něco málo víc, přivezli bychom, výhru a byli druhý, takhle to mrzí, ale herní projev byl super a holky neuvěřitelně bojovaly!“

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem : Michaela Kaňuková 21 (2x za 3b), Kateřina Trnková 13 (2x za 3b), Marcela Kosová 7, Dominika Paclíková 6, Tereza Stará a Štěpánka Bořková po 5 bodech, Michaela Bubeníčková 4, Pavlína Králíková 0.

10. kolo 2. liga ženy 18.11.2018

BK Bruntál : BK NAPOS Vysoká nad Labem  71:86   (28:25, 51:50, 66:66)

V nedělním utkání se od začátku utkání střelecky poměrně dařilo. Na obou stranách a tak šly obrany „malinko“ stranou. Poměr bodů 51:50 v poločasu utkání je na druholigové střetnutí žen opravdu velmi vysoké číslo. Po poločasové domluvě za dveřmi kabiny se sice snížil bodový nástřel (na obou stranách), bohužel neúspěšná střelba se projevila i v proměňování jasných šancí z pod koše. Obdobně na tom byl i domácí Bruntál a tak musela rozhodnout závěrečná čtvrtiny, do které oba týmy odcházeli s remízou 66:66. Poslední dějství naše děvčata „utrhla“ ve svůj prospěch a zaslouženě vezou z Bruntálu vítězné body do tabulky skupiny „B“.

Hned čtyři hráčky překonaly v utkání hranici 10 a více bodů. Marcela Kosová, Kateřina Trnková, Michaela Kaňuková a Tereza Stará.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem : Marcela Kosová 21, Kateřina Trnková 18 (4x za 3 body), Michaela Kaňuková 16 (2x za 3b), Tereza Stará11, (1x za 3b), Dominika Paclíková a Štěpánka Bořková po 6 bodech, Michaela Bubeníčková a Lenka Tomšíková po 3 bodech (obě 1x za 3b), Andrea Skřivánková 2, Pavlína Králíková 0.

V obou utkáních chyběla Sarah Sharplesová, která si přivodila zlomeninu při pátečním tréninku a do zápasům na Moravě nemohla zasáhnout.

Naše ženy se vyšplhaly už na druhou pozici ve skupině „B“, 2. ligy žen.