7. 11. 2019

2.11.2019

SK Tyniste nad Orlicí x BK Napos Vysoká nad Labem 52 : 54  (12:10, 22:18, 34:33)

Dne 2.11. hračky BK Napos Vysoká nad Labem vybojovaly vítězství v Týništi. Od začátku vyrovnaný zápas, který jsme mohli rozhodnout už ve druhé čtvrtině, avšak střelecká úspěšnost byla velice nízká a nedařilo se nám přes velmi stísněnou obranu domácího týmu najet a skórovat z pod koše tzn. chytit se jednoduchými koši. V druhé polovině zápasu se nám povedlo několikrát získat míč a do neuspořádané obrany jsme se snadno prosadili. V poslední čtvrtině jsme se snažili hrát dlouhé útoky, ale vzhledem k naší horší strategické sehranosti jsme opět přistoupili k rychlým protiútokům. Vítězný koš za vyrovnaného stavu proměnila hračka číslo #4 Štěpánka Bořková.

V tomto zápase jsem pociťoval největší nedostatky při komunikaci v obraně a ve špatně útočné spolupráci, kdy jsme volili obtížné střelecké pozice.

 

3.11. 2019

Sokol Hradec Králové B : BK Napos Vysoká n. Labem 61 : 42 (17:8, 37:22, 26:45)

V neděli 3.11. se utkal tým BK Napos Vysoká nad Labem proti Sokol Hradec Králové B. Už od samého začátku utkání byla vidět touha po vítězství Hradeckých lasiček, které dominovali na doskoku a proměňovali koše z vymezeného území po seběhu pod koš. Naším hračkám se nedařilo zakončení, jak z podkoše tak z trojkové vzdálenosti. Chyběl nám obranný doskok a komunikace v obraně, což vedlo k jednoduchým košům soupeře. Dále bylo znát, že pod nátlakem soupeře už nejsme, tak sehraní jako při tréninku. Zápas se zlepšil až v posledních několika minutách zápasu, kdy jsme dali pár rychlých košů a přinutili si ještě před koncem zápasu vzít trenéra domácích Time out. Škoda, že až v posledních dvou minutách.

Do příštích zápasu musíme zlepšit právě dvě věci a to komunikaci v obraně a obranný doskok.

Josef Říha

Posted in NOVINKY, Ženy A