22. 1. 2018

Střelnice v Přelouči…

19.1.2018 VČL ženy  BK Přelouč : BK Napos Vysoká nad Labem  39 : 86 (6:25, 16:49, 27:69)

Ženy Naposu Vysoká nad Labem zahájily boje ve skupině o 1. – 4. místo pátečním utkáním na půdě BK Přelouč. Aby nebyl nikdo na pochybách, skóre otevřela Dominika Paclíková trojkou a do poločasu přidala vysocká děvčata ještě další 4. Už první čtvrtina tak rozhodla o obrazu celého utkání, výhra o 19 bodů v této části dala potřebný klid do zbytku utkání. Výsledný rozdíl 47 bodů svědčí o absolutní dominanci celku z Vysoké nad Labem. Děvčata si udělala v Přelouči slušnou střelnici, celkem 8x přesně mířila ze vzdálenosti za tříbodovou čarou. Svoji převahu zúročila i na doskoku pod oběma koši. Utkání bylo dobrou přípravou na nedělní utkání v Trutnově, jediný tým, který v dlouhodobém průběhu soutěže dokázal děvčata Naposu porazit. Největším zpestřením a atrakcí utkání se tak stalo vyloučení trenéra Naposu,  Jakuba Uhreckého, kterému byla nejprve udělena technická chyba po té, co se dožadoval vysvětlení odpískaného přestupku od rozhodčího. Ten s ním odmítl debatovat a při nejbližší příležitosti se jej z palubovky ukázkou arogantní moci zbavil úplně  po udělení 2. technické chyby.

Sestava a body: Michaela Kaňuková 17 (2x za 3b), Marcela Kosová 16 (1x za 3b), Barbora Zoubková 13 (1x za 3b), Dominika Paclíková 13 (3x za 3b), Lenka Tomšíková 9 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 8, Pavlína Králíková 5, Michaela Hidveghy 4 a Tereza Stará 1 bod.

Odveta i s úroky…

20.1.2018 VČL ženy BK Loko Trutnov „B“ : BK Napos Vysoká nad Labem  50 : 79 (13:29, 27:42, 35:61)

Velkou motivaci měly ženy Naposu pro utkání s rezervou extraligového Trutnova. Stejně jako v pátečním duelu s Přeloučí, otevřela skóre Dominika Paclíková úspěšnou trojkou. Domácí Trutnov dokázal na začátku utkání na malou chvíli převzít vedení, ale dlouho se neradoval. Vysocké ženy šly jasně za svým cílem, odčinit jedinou porážku ze základní části a svoji převahu vyjádřily i bodově. Po první části třináctibodové vedení, v poločase 15 bodů plus. Do poslední čtvrtiny nastupovaly s pohodlným náskokem 26 bodů. Rozhodující náskok si Napos vypracoval především v první (13:29) a třetí čtvrtině (skóre čtvrtiny 8:18) utkání. Prohra z 10. kola základní části o dva body byla odčiněna a po výsledném rozdílu o 29 bodů můžeme zkonstatovat… i s úroky.

Sestava a body: Marcela Kosová 16, Lenka Tomšíková 13 (2x za 3b), Michaela Hidveghy 12, Michaela Kaňuková 10 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 9, Barbora Zoubková a Pavlína Králíková po 6 bodech, Dominika Paclíková 5 (1x za 3b), Tereza Stará 2.

Trenér Jakub Uhrecký: „Páteční utkání v Přelouči nás nezaskočilo. Přestože je tamní tým asi nejslabším celkem ve skupině o 1. – 4. místo, pečlivě jsme se připravili a příprava přinesla své ovoce. Holky si utkání užily. I po mém nedobrovolném odchodu z palubovky pokračovaly v nastaveném tempu a utkání bez problémů dotáhly k předpokládanému vítězství. K „mému překvapení“, žádná TV stanice naše utkání nepřenášela a tak jsem na konečný výsledek musel počkat v útrobách přeloučské haly.

K sobotnímu utkání v Trutnově nastoupila děvčata plně koncentrovaná, prohra ze základní části, po tehdy ne úplně plnohodnotném výkonu, nebyla zapomenuta. Do utkání jsme nastupovali v roli favorita a tuto roli jsme i splnili. Výkony týmu se stále lepší, holky se sehrály a dobře se doplňují. Velkou výhodu máme ve vyrovnané lavičce a tak můžu na každém postu protočit několik hráček. Chtěl bych děvčatům poděkovat za oba výsledky, skupinu o 1. – 4. místo jsme zahájili dobře a věřím, že v dobrých výkonech budeme i pokračovat. 3. a 4. února sehrajeme na domácí palubovce utkání se stejnou dvojicí soupeřek. Věřím, že naše výsledky zaujaly fanoušky basketbalu a uvidíme je v hledišti při dalších zápasech.“

Tabulka po 1. a 2. kole skupina o 1. – 4. místo VČL ženy
1. BK NAPOS Vysoká n. Labem 16 15 1 1213:730 31
2. Sokol Nilfisk Hradec Králové „B“ 16 11 5 1026:800 27
3. Loko Trutnov „B“ 16 11 5 898:882 27
4. BK Přelouč 16 9 7 970:866 24

Pavel Rozsypal

Posted in NOVINKY, Ženy A