31. 3. 2019

TJ Lokomotiva Liberec – BK NAPOS Vysoká nad Labem 74:63 (14:14, 41:26, 58:58)

V 5. kole finálové skupiny 2. ligy žen zajížděly ženy NAPOSU do Liberce. Tedy k soupeři, kterého ve 4. kole na domácí palubovce porazily o 5 bodů. Bohužel ale, sestava NAPOSU tentokrát nepřála. Na půdu Lokomotivy odjelo pouze 7 hráček, na které čekalo velmi těžké utkání, jelikož soupeř měl lavičku plnou a od první chvíle utkání bylo jasné, že domácí Lokomotiva je odhodlaná porážku Naposu vrátit. Vysocké ženy ale od první minuty hrály velmi dobře a v první čtvrtině držely se soupeřem krok. Ve druhé čtvrtině ale došlo k nepříjemnému zvratu, když si Dominika Paclíková vážně poranilo koleno a z utkání musela odstoupit. Vysoké tak už zbývalo jen 6 hráček a úzká rotace se začala projevovat. V poločase měla Lokomotiva výrazně navrch a vedla 41:26. Po poločase ale odpočaté hráčky Naposu předvedly parádní, uvolněný výkon a do utkání se vrátily, když 3. čtvrtinu ovládly poměrem 32:17 a do závěrečného dějství tak vstupovaly za vyrovnaného stavu 58:58. V poslední čtvrtině pak už ale doslova došly síly a na v obraně agresivně hrajícího soupeře, který každý míč zdvojoval, už to nestačilo a Napos utkání ztratil 74:63. Vysocké ženy ale předvedly velmi dobrý výkon, za který je nelze nic, než pochválit.

Body v utkání: Trnková Kateřina 21 (4×3), Kosová Marcela 12, Bořková Štěpánka 10, Rokošová Kristýna a Paclíková Dominika po 9, Sharplesová Sarah 2, Skřivánková Andrea 0.

7  STATEČNÝCH NA LÍDRA NESTAČILO!

BK LEVHARTICE CHOMUTOV – BK NAPOS VYSOKÁ NAD LABEM 74:51 (18:17, 36:27, 53:42)

V 6. kole finálové skupiny 2. ligy žen se ženy představily na palubovce lídra soutěže z Chomutova. Levhartice letos ještě nepoznaly hořkost porážky a jasně postupují do první ligy. Napos přijel jen v 7 hráčkách, když z předchozího dne postrádal zraněnou Dominuku Paclíkovou, kterou ale naštěstí na rychlo nahradila Pavlína Králíková. Od první minuty ale vysocké ženy hrály velmi uvolněně a se soupeřem předváděly vyrovnanou partii plnou pěkných akcí. Ve druhé čtvrtině ale Napos zažil nepříjemné de jevu z předchozího dne, když si tentokrát vážně poranila koleno Kristýna Rokošová a z utkání musela odstoupit. Napos byl rázem zase v 6. Proti lídrovi a na jeho palubovce opravdu velmi nepříjemná situace. Napos to ale nevzdal a se soupeřem odehrál relativně velmi dobré utkání. Soupeř nakonec definitivně utekl až ve 4. čtvrtině, kdy už vyčerpané ženy Naposu neměli v baterkách už téměř žádnou energii. Za předvedený výkon a za daných podmínek ale Naposu nelze nic, než zatleskat.

Body v utkání: Kosová Marcela 18 (2×3), Trnková Kateřina 13 (3×3), Sharplesová Sarah 9 (1×3), Skřivánková Andrea 5, Rokošová Kristýna, Bořková Štěpánka a Králíková Pavlína po 2.

Posted in NOVINKY, Ženy A