12. 2. 2019

19. kolo 2. liga ženy   9.2.2019

BK Napos Vysoká nad Labem : SK Bruntál   57 : 82   (18:25, 34:52, 46:70) Závěrečné dvoukolo základní části měla na programu 2. liga žen. Naše děvčata přivítala ve sportovní hale ve Vysoké nad Labem celky BK Příbor v sobotu 9.2. a vedoucí celek tabulky TJ OP Prostějov v neděli 10.2. 2019

Třetí utkání s SK Bruntál v sezóně jsme absolutně nezvládli. V pohárovém střetnutí, které bylo úvodem do sezony 2018-19 jsme bruntálská děvčata dokázali porazit 76:57 a úspěšní jsme byli také v soutěžním utkání na venkovní palubovce (71:86). Domácí utkání v předposledním kole základní části nám zcela nevyšlo. Zaostávali jsme v pohybu, což se samozřejmě projevilo jak v obranné, tak v útočné činnosti. Naopak, bruntálský výběr hrál s lehkostí a radostí. S tím se dostavila i herní pohoda, korunovaná úspěšnou střelbou. S přibývajícími minutami se trápení našich hráček jen stupňovalo. Nic naplat nebylo ani 16 získaných míčů, proti 10 ztrátám. Konečnému výsledku 57:82 také „pomohlo“ 12 neproměněných, zcela jasných šancí ke skórování z pod koše soupeřek. 8 úspěšných trojkových pokusů bylo na Bruntál také málo.

V celku Bruntálu střelecky excelovala Kateřina Jedličková, která se po zásluze stala i nejlepší střelkyní celého utkání s 28 body (3x za 3b). Michaela Šandová přidala 16 (2x za 3b). Celkem jsme obdrželi 9 trojek (Kateřina Kuzmová 3x za 3 a Sandra Barnetová 1x za 3b).

Střelecký prapor Naposu pozvedla Dominika Paclíková, autorka 4 trojek a celkem 13 bodů, na stejný počet s jednou trojkou dosáhla i Marcela Kosová.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Dominika Paclíková (4x za 3b), Marcela Kosová (1x za 3b), Michaela Hidveghy 11, Kateřina Trnková 8 (2x za 3b), Michaela Bubeníčková 7 (1x za 3b), Pavlína Králíková 3, Andrea Skřivánková 2, Kristýna Rokošová 0, Lenka Tomšíková 0. Trojky 8:9.

20. kolo 2. liga ženy   10.2. 2019

BK Napos Vysoká nad Labem : TJ OP Prostějov  45: 69  (10:28, 17:43, 34:59)

Sobotní trápení našich děvčat mělo i nedělní pokračování. Hostující tým z Prostějova, který v soutěži zažil dosud pouze jednu prohru, byl sice favoritem, ale vítězství si z naší palubovky odvezl až příliš hladce. Katastrofický začátek utkání poznamenal celý další průběh. Poprvé jsme skórovali za stavu 0:15 v 5. minutě. Utkání tak bylo prakticky rozhodnuto v samotném úvodu.

Porážka s vedoucím celkem tabulky nic nemění na skutečnosti, že postupujeme do finálové skupiny, kterou tvoří první čtyři celky skupin „A“ a „B“ po základní části. Vzájemná utkání se započítávají do finálové skupiny.

Na palubovce ve Vysoké nad Labem se tak představí Levhartice Chomutov, Strakonice „B“, Lokomotiva Liberec I a Benešov.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Marcela Kosová 23, Michaela Hidveghy 6, Kristýna Rokošová 5, Kateřina Trnková 4, Lenka Tomšíková 3 (trojka), Dominika Paclíková a Pavlína Králíková 2 body. Andrea Skřivánková, Michaela Bubeníčková 0.

Posted in NOVINKY, Ženy A