8. 10. 2019

5.10.2019

TJ Sokol Stěžery : BK NAPOS Vysoká n. Labem            53 : 86

Ženy BK Napos se pro tuto sezónu vrátily do Východočeské ligy žen. Hlavním důvodem byl počet hráček v týmu. Bohužel některé hráčky začaly cestovat, studovat a tudíž nebylo jiné zbití, než se vrátit do nižší soutěže, kde se dá odehrát zápas i s menším počtem hráček. Doufáme, že na konci sezóny budeme hrát turnaj Final Four (nejlepší 4 týmy).

Naše první zápasy začaly na venkovní půdě TJ Sokola Stěžery.

Stěžery, odehrávají zápasy v Hradci Králové na Sokole v tělocvičně, kde naše hráčky byly vychovávané, takže tělocvičnu velmi dobře znaly. Na tento zápas jsme měly k dispozici pouze 6 hráček, ale i přesto jsme šly do 1. zápasu sezóny na 100% a chtěly jsme vyhrát. Hned první čtvrtina skončila v náš prospěch 27:7, tudíž jsme se mohly trochu uklidnit. Jelikož jsme měly na střídání pouze jednu hráčku, hrály jsme tak, abychom dohrály zápas a měly výsledek pod kontrolou. Síly bohužel docházely a v poločase nás Stěžery dotáhly pouze o 11bodu. Po vydechnutí, 3. čtvrtinu jsme zabraly a opět naše vedení navýšili. Po zbytek utkání jsme si výsledek hlídaly a zápas dohrály v náš prospěch výhrou 86:53.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Trnková Kateřina 24b. (4trojky), Sharplesová Sára 20b. (1 trojka), Králíková Pavlína 17b., Skřivánková Andrea 11b., Tomšíková 9b., Chlubnová Kateřina 5b. (1trojka).

 

6.10.2019

BSK TJ Jičín : BK NAPOS Vysoká n. Labem    81 : 96        

Na nedělní utkání do Jičína jsme odcestovaly s jednou hráčkou navíc a to Michaelou Hidvéghy, která je pro tým velkou oporou pod košem. Do Jičína jsme jely s velkým respektem. Nevěděly jsme, jaký tým proti nám nastoupí. Hned po 1. čtvrtině (20:25) bylo vidno, že se bude jednat o vyrovnaný zápas. Ke konci 2. čtvrtiny jsme mákly a do poločasu jsme šly s větším klidem, kdy byl výsledek v náš prospěch 54:38. V poločase jsme začaly mít problémy s fauly a hned ve 3. čtvrtině po 3. odehraných minutách oba týmy měly po 5. faulech a čtvrtina se táhla déle, kdy se za každý faul střílely šestky. V zápase se střelecky velmi dařilo Kateřině Trnkové, která nasázela 9trojek. Poslední 2. minuty poslední čtvrtiny jsme odehrávaly ve 4 hráčkách, kdy se Higi, Káča Ch. a Sára vyfaulovaly. Hrály jsme dlouhé útoky a snažily se mít pohlídaný výsledek až do konce zápasu. To se naštěstí povedlo.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Trnková Kateřina 39b. (9trojek!), Hidvéghy Michaela 17b., Sharplesová Sára 13b. (1trojka), Skřivánková Andrea 10b. (1trojka), Tomšíková 10b., Králíková 9b., Chlubnová 1b.

Další utkání hrajeme tentokrát na domácí palubovce a to V NEDĚLI 20.10 v 9:00h. ráno.

Posted in NOVINKY, Ženy A