16. 11. 2018

Nilfisk český pohár ženy – 2. kolo   14. 11. 2018

BK  NAPOS Vysoká n.L. : Teamstore Brno  49 : 100    (10:26, 30:48, 39:71)

Ženy Naposu měly ve druhém kole Nilfisk českého poháru žen ještě těžší situaci než naši muži. Postavily se soupeři z nejvyšší domácí soutěže – ŽBL, Teamstore Brno. I když brněnský celek patří spíše do spodních pater nejvyšší ligy žen, rozdíl byl velmi znatelný. Brno si vytvořilo 16ti bodový náskok už v průběhu první čtvrtiny (10:26). Ve druhé části naše děvčata dokázala udržet krok – stav ve čtvrtině 20:22 – do poločasu tak odcházela s mankem 18 bodů. Druhý poločas utkání patřil zcela brněnským hráčkám, které si po čtvrtinách 10:26, 30:48, 39:71 zajistily konečným výsledkem 49:100 postup do 3. kola, kde se utkají s posledním týmem ŽBL, U19 Chance ze Strakonic.

Utkání a celkový výsledek ovlivnil velký počet ztrát – 29. Když k tomu ještě přičteme 8 neproměněných jasných příležitostí, výsledek mohl být „milosrdnější“.

Sestava body BK Napos Vysoká nad Labem: Michaela Kaňuková 19 (2x3b), Lenka Tomšíková 8 (2x3b), Pavlína Králíková 6 (1x 3b), Marcela Kosová 5, Michaela Bubeníčková a Kateřina Trnková po 4 bodech, Dominika Paclíková 2, Andrea Skřivánková 1, Štěpánka Bořková, Kristýna Rokošová a Sarah Sharplesová 0 bodů.

Nejlepší střelkyně Teamstore Brno: Tereza Zítková 20, Karolína Jandová 19, Monika Stehlíková 18

Zpestřením pohárových utkání byla poločasová soutěž ve střelbě trestných hodů při utkání mužů, kde si vítěz odnesl hlavní cenu, poukaz na služby speciálního partnera pro vybrané utkání – Grandi Fratelli. Poločasovou přestávku při utkání žen vyplnili mistři ČR, Evropy i Světa Tomáš Tuček a Patrik Černý svým exhibičním vystoupením a ukázkou footbagu. Děkujeme také paní Vyleťalové za skvělý guláš!!