18. 2. 2020

15.2.2020

BK Napos Vysoká nad Labem – Sokol Hradec Králové „B“           60:57 (16:14,34:27,48:41)

Bezpalcová 17, Sharplesová 13, Trnková 11 (2×3), Bubeníčková 8, Krejčí 7 (1×3),  Bořková 4, Skřivánková, Králíková a Pešková 0

BK Napos Vysoká nad Labem – SK Týniště nad Orlicí     68:52 (19:12,38:28,58:35)

16.2.2020

Trnková 23 (3×3), Bořková 11, Králíková 10 (2×3), Bubeníčková 9 (1×3), Krejčí 8 (2×3), Pešková 4, Skřivánková 3, Bezpalcová 0

K sobotnímu utkání k nám do domácí haly dorazily hráčky Sokola Hradec Králové „B“, kterým chyběly dvě opory se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a tak to pro naše hráčky byl velice dobrý impuls ke vstupu do utkání, kdy jsme po 4 minutách vedli 9:3. Pak se hra velice brzy vyrovnala a celý první poločas to byl tvrdý boj o každý bod.  Třetí čtvrtina se nesla ve stejném duchu, až ke konci této čtvrtiny se nám podařilo odskočit na rozdíl 9 bodů. Bohužel se nám v této chvíli nepodařilo utkání zlomit a 4.čtvrtina byla opět velice vyrovnaná. Do koncovky jsme vstupovali s náskokem 8 bodů. Po taktických faulech Hradce jsme neproměnili všechny nabídnuté trestné hody a utkání zbytečně zdramatizovali. Naštěstí jsme ale utkání dotáhli do vítězného konce, hlavně díky velice bojovnému výkonu.

V neděli k nám dorazily ženy z Týniště pouze v 6 hráčkách, ale to neznamenalo, že to bude lehké utkání.  V první čtvrtině jsme soupeřky pustili pouze jednou do vedení a to 4:6, od té doby jsme si po zbytek prvního poločasu udržovali mírné vedení a zakončili ho vedením o 10 bodů. 3.čtvrtina nám vyšla podle našich představ, kde jsme soupeře přejížděli rychlým přechodem do útoku. To byl způsob hry, kterým jsme se chtěli prezentovat celé utkání, bohužel v některých pasážích utkání jsme se přizpůsobili pochodové hře Týniště.

Celkově bych chtěl holky pochválit za bojovnost v obou utkáních.