16. 3. 2019

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Lokomotiva Liberec 71:66 (12:18, 34:32, 54:48)

V rámci 4. kola finálové skupiny 2. ligy žen přijel na palubovku Naposu celek z Liberce. Domácí hráčky Naposu, které do utkání vstupovaly s břemenem 6 porážek v řadě, ale povzbuzeni dobrým výkonem ze sobotního utkání s lídrem tabulky z Chomutova, nezačaly utkání vůbec dobře a po první čtvrtině prohrávaly 12:18. Domácí si nedokázaly poradit zejména s Terezou Poživilovou, která se postarala o celých 12 bodů z 18. Ve druhé čtvrtině ale domácí hráčky našly svůj rytmus a do utkání se velmi rychle vrátily a do šaten šly s 2 bodovým vedením v poměru 34:32. Ve druhé půlce se pak už pokračovalo v rytmu 2. čtvrtiny a i když domácí stále nedokázaly najít recept na obranu Terezy Poživilové, která nakonec v utkání zaznamenala 38 bodů, soupeře z Liberce do vedení už nepustily a velmi vyrovnané utkání domácí hráčky Naposu zvládly v poměru 71:66. Přerušily tak černou sérii několika porážek v řadě a to navíc velmi pěkným, kolektivním výkonem, když se do bodové listiny zapsaly všechny hráčky a hned 5 z nich dokonce dvouciferně. Bodově Napos tentokrát nejvíce táhly Míša Hidveghy se 14 body, Marcela Kosová se 13 body, Dominika Paclíková a Kristýna Rokošová s 11 body a Kateřina Trnková s 10 body. Doufejme tak, že do zbývajících 4 kol vstoupí hráčky Naposu se stejným elánem, jako v těchto dvou domácích utkání a poperou se o co nejlepší umístění v premiérovém ročníku 2. ligy žen.