16. 3. 2019

BK NAPOS Vysoká nad Labem – BK Levhartice Chomutov 55:66 (15:15, 22:37, 41:51)

Ženy Naposu nezažívaly zrovna příjemné období, když v premiérovém ročníku 2. ligy žen vstupovaly do 3. kola finálové skupiny s pěti hořkými porážkami v řadě. Na jejich domácí palubovku navíc mířil dosud neporažený celek BK Levhartice Chomutov, který už před sezónou vyhlásil útok na postup do 1. ligy. Energie a chuť, kterou ale domácí hráčky Naposu vložily do začátku utkání se začala vyplácet a po první čtvrtině, ve které se hrál pohledný a dynamický basketbal, svítilo na tabuli skóre 15:15. Ve druhé čtvrtině pak ale bohužel přišel střelecký výpadek a zbytečné chyby v obraně a soupeř z Chomutova se ujal výrazného vedení 22:37 a vše nasvědčovalo tomu, že domácí Napos čeká další krutá porážka. Do druhého poločasu ale vstoupily domácí hráčky tak, jak je známe a náskok soupeře začaly domácí ženy stahovat. Blíž jak na 9 bodů se však bohužel nedostaly. Důležité ale bylo, že z druhého poločasu měli domácí více, než suverénní hosté a i když domácí Napos zápas nakonec ztratil s lídrem tabulky o 11 bodů v poměru 55:66, utkání naznačilo, že herní krize z posledních utkání by mohla být zažehnána. Bodově se nejvíce prosadily Kateřina Trnková s 15 body a Marcela Kosová se 13 body.