14. 1. 2019

12.1.2019  15. kolo  2. liga ženy, skupina „B“

BK NAPOS Vysoká n. L. : BK Příbor  81:36   (23:13, 39:16, 51:31)

Už v první čtvrtině si vytvořily naše ženy v utkání s BK Příbor základ na klidný a kontrolovaný průběh zápasu. Desetibodový náskok (23:13) dodal i sebevědomí do dalších čtvrtin. Základem úspěchu byla velmi dobrá obranná činnost, o čemž svědčí 18 získaných míčů v utkání. Když k tomu přidáme minimum ztrát (v celém utkání 7 – do poločasu žádná), výrazný konečný rozdíl je na světě. „Azyl“ v hale na Eliščině nábřeží hráčkám svědčil i střelecky. Aby také ne, vždyť v této hale téměř všechny od žákovských let basketbalově vyrůstaly. Bodově se prosadilo všech 11 hráček, připravených k utkání. Střelecky dominovala Michaela Kaňuková s 21 bodem. Stala se i nejlepší střelkyní celého utkání. Pochválit musíme děvčata i na doskoku. V utkání doskočila celkem 40 míčů, po dvaceti v každém poločasu. Na doskoku kralovala Michaela Hidveghy, která zaznamenala sice „jen“ 4 body, ale doskoků zapsala do statistik 11. Pokud bychom k výsledku přičetli i neproměněné jasné šance, výsledek by byl ještě výraznější.

Sestava a body BK Napos: Michaela Kaňuková 21 (2x za 3 body) + 8 doskoků, Marcela Kosová 12, Kateřina Trnková 10 (2x za 3b), Dominika Paclíková 8 (2x za 3b), Lenka Tomšíková (2x za 3b), Pavlína Králíková a Sarah Sharplesová a po 6 bodech, Štěpánka Bořková a Michaela Hidveghy po 4 bodech, Andrea Skřivánková 3, Tereza Stará 1 bod. Trojky v utkání 8:2, Získané míče 18, ztráty 7, fauly 15:14.

„BÉČKO“ OSTRAVY V „ÁČKOVÉM“ SLOŽENÍ

13.1.2019  16. kolo  2. liga ženy, skupina „B“

BK NAPOS Vysoká n. L. : SBŠ Ostrava „B“   63:58   (17:15, 31:35, 52:46)

Celek SBŠ Ostrava přicestoval do Hradce Králové s osmi hráčkami, z toho 7 z nich je v kádru „A“ týmu, hrajícího nejvyšší soutěž žen, ŽBL. Nedělní utkání tak slibovalo výrazně zajímavější podívanou, než utkání sobotní. Oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení. První čtvrtina patřila našim ženám (17:15), poločasový stav hovořil pro basketbalistky ze severu Moravy (31:35). Vypracovaly si až 8 bodový náskok, ale naše děvčata včas zabrala a zabojovala. Třetí čtvrtinu vyhrála poměrem 21:11 a do závěrečné čtvrtiny jsme vstoupili se šestibodovým náskokem. Vedení se podařilo udržet až do koncovky utkání. Připsali jsme si tak velmi cenné vítězství. Velkou zásluhu na tom měla tentokrát Dominika Paclíková, která ve druhém poločasu získala 6 míčů. V době, kdy měl  soupeř ještě  „navrch“ nebo později dotahoval naše vedení se jednalo o velmi cenné zisky. Dobrá obrana celého týmu se opět projevila právě v získaných míčích. V utkání 23, což je velmi vysoké číslo. Diváci v nedělním odpoledni shlédli dramatický souboj a jistě nelitovali cesty na utkání.

Sestava a body BK Napos: Michaela Kaňuková 18 (2x za 3b), Dominika Paclíková 12 (2x za 3b) +6 zisků, Tereza Stará 12 (1x za 3b), Kateřina Trnková 8 (1x za 3b), Marcela Kosová 6 (9 doskoků), Sarah Sharplesová 4, Štěpánka Bořková 2, Lenka Tomšíková 1, Andrea Skřivánková 0. Pavlína Králíková a Michaela Hidveghy do utkání nezasáhly. Trojky 6:3, Získané míče 23, Ztráty 13. Fauly 17:13.

Po utkání oznámila Michaela Kaňuková trenéru Uhreckému, že s ní už v této sezóně nemůže nadále počítat z důvodu dlouhodobé cesty do zahraničí. Bude chybět. Hodně chybět.

 

Posted in NOVINKY, Ženy A