10. 1. 2017

7.1.2017    13. kolo 

BK Vysoká nad Labem : Sokol Vyšehrad      72:63

Sestava a body: Vojtěch Synáček 13 (1x za3b), Michal Krista 13 (3x za 3b), Lukáš Vrťátko 12 (2x za 3b),  Roman Vejražka 8,  Tomáš Faltýnek 8, Petr Ruprecht 7, Jan Holubec 5, Petr Dušek 4, Robert Paulíček 2. Trojky 7:4, fauly: 17:17

V sobotním utkání 13. kola zavítal do Vysoké n/L celek Sokola Vyšehrad. Ještě před nedávnem pravidelný účastník druhé nejvyšší soutěže. BK Vysoká si připsala za vítězství 72:63 velmi cenné dva body do celkové tabulky a navázala tak na dobré výsledky před vánoční a novoroční přestávkou. Ve vyrovnaném utkání byli vysočtí stále, minimálně o krůček vpředu. Několikrát se podařilo hostujícímu celku srovnat krok, ale dobrá obrana a úspěšná střelba rozhodla o vítězství. Domácí zaznamenali celkem 7 trojek, soupeře z Prahy pustili jen do čtyřech úspěšných pokusů. Poprvé se v této sezoně představil po svém návratu z Indonésie Jan Holubec a jeho podpora byla znát. Naopak, do konce sezony je mimo Jan Hodač, který pracovně přesídlil do Norska. Střelecky podržela tým především trojice Vojtěch Synáček, hrající s velkým sebezapřením pro bolesti zad, Michal Krista a Lukáš Vrťátko. Z vyšehradského týmu se nejvíce prosadil Filip Končický, autor 17 bodů.

Komentář trenéra: „Velmi si cením sobotní výhry. Jsou to určitě důležité body do tabulky. Bodově jsme na tom byli se Sokolem Vyšehrad před 13. kolem stejně. K dispozici jsem měl jen 9 hráčů, trvale mimo je Honza Hodač, na druhou stranu se do týmu vrátil Jan Holubec. I když se chvílemi nedařilo vše, co jsme si před utkáním předsevzali, musím hráče pochválit za jejich přístup a bojovnost. Neděle už byla ve znamení docházejících sil, což bylo patrné hlavně ve druhé polovině utkání. Nejvíce sil nás stálo stahování náskoku soupeře z úvodu utkání, který se nám rozhodně nepovedl. Wolves jsou mladým celkem, oklepali se ze sobotní porážky v Trutnově a díky vyrovnanější lavičce slavili úspěch na našem hřišti ve velmi tvrdém utkání. Konečný výsledek, rozdíl 21 bodu je vzhledem k průběhu utkání až příliš krutý.“

Posted in Muži A, NOVINKY