30. 9. 2018

BK Napos Vysoká nad Labem : SK Bruntál     76:57 (22:10, 41:26, 54:42)

Ostrý start do sezóny 2018 – 2019 obstaraly ženy BK Napos Vysoká nad Labem utkáním 1. kola  Českého poháru. Los jim přisoudil za soupeře celek SK Bruntál, který je zároveň i jedním z týmů skupiny „B“ 2. ligy, tedy i naším.

BK Napos Vysoká nad Labem postupuje do druhého kola ve kterém se utkají s účastníkem nejvyšší soutěže ŽBL, celkem Teamstore Brno (dříve Technic Brno).

Naše ženy nenechaly od začátku utkání nikoho na pochybách, že jdou za vítězstvím. Vydařil se jim vstup do utkání, ujaly se vedení 10:0. Teprve za tohoto stavu dokázaly skórovat také hráčky SK Bruntál. Vysocké hráčky sice náskok navyšovaly, neodpustily si ale krátkodobé výpadky, ve kterých soupeřky dokázaly korigovat náskok Naposu. Trenér Jakub Uhrecký měl k dispozici do rotace na palubovce 12 hráček, zatímco bruntálské ženy pouze 8. Pozitivem utkání je střelecká vyrovnanost našeho celku, hned 7 hráček se dokázalo prosadit střelou za trojkovou hranicí. Varovným signálem před zahájením sezóny je velký počet ztrát míčů, na který jsme u našich hráček ve Východočeské lize nebylo zvyklí. Celkový počet ztrát v utkání – 34 je velmi vysoké číslo a může být rozhodujícím elementem v mnoha utkáních. Naše hráčky se dokázaly prosadit i na doskoku. V součtu 34 doskoků je slibným příslibem, ale i v této činnosti si zvlášť v poslední části utkání vybraly „krátkodobou dovolenou“. Po roční pauze, zaviněné vážným zraněním, se do hry zapojila také Kateřina Trnková a její návrat na palubovky bude jistě posílením celého týmu. A to i přes to, že se v prvním utkání bodově zatím neprosadila.

Sestava a body: Michaela Kaňuková 13 (1x za 3b), Barbora Zoubková 12 (1x za 3b), Pavlína Králíková 11 (1x za 3b), Lenka Tomšíková 9 (1x za 3b), Marcela Kosová 7, Michaela Bubeníčková 6 (1x za 3b), Tereza Stará 5 (1x za 3b), Michaela Hidveghy a Andrea Skřivánková po 4 bodech, Dominika Paclíková 3 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 2. Kateřina Trnková 0.

Trenér Jakub Uhrecký: „Mám radost z postupu do druhého kola poháru. Zvlášť, když naším dalším soupeřem bude celek ŽBL. Jak pro tým, tak pro diváky určitě dobrá pozvánka na další pohárové vystoupení. Porazily jsme dnes celek, který bude i naším soupeřem ve skupině 2. ligy. Jsem rád za přímou konfrontaci před zahájením samotné soutěže. Od začátku jsme měli převahu, nejsem ale zcela spokojen s vývojem a průběhem některých částí utkání. Třeba výškovou převahu jsme nedokázali zúročit úplně podle mých představ. Na čem budeme muset zapracovat jsou ztráty míče. Máme ještě týden na doladění souhry. Start do soutěže nás čeká v neděli 7.10. 2018 v 10.00 s týmem Vlčic Žďár nad Sázavou. Ty mají své první vystoupení ve druhé lize za sebou, doma hostily právě naše dnešní soupeřky a porazily je téměř identickým skóre (75:57). Podle výsledku by se tak mohlo jednat o velmi vyrovnané utkání, ve kterém budeme potřebovat i Vás, fanoušky basketbalu ve Vysoké nad Labem.“

Posted in NOVINKY, Ženy A