21. 2. 2017

19. kolo BK Vysoká nad Labem : TJ AŠ Mladá Boleslav 64 : 45 (19:11, 24:19, 39:32)

Sestava a body: Petr Ruprecht 16b, Vojtěch Synáček 15b (2x za 3b), Michal Krista 15 (2x za 3b), Alois Daněk 6, Tomáš Faltýnek 5, Matěj Fink 4, Robert Paulíček 2, Lukáš Vrťátko 0, Petr Dušek 0.

Trojky: 4:2, fauly: 16: 15 (hosté 5 os. chyb za 1.-3.Q, ve 4. čtvrtině 10 !! os. chyb)

Těch, co věřili, že Vysoká porazí první celek tabulky, bylo před sobotním utkáním asi hodně málo. Stalo se a vysvitla naděje, že boj o záchranu druhé ligy ve Vysoké nad Labem nemusí být marný. Družstvo podalo odpovědný výkon, podepřený velmi dobrou obranou. Na body pro ty, kteří nebyli na místě na první pohled trochu chudší utkání. Ale jak bylo uvedeno, velmi dobrou obranou vysočtí nedali možnost mladoboleslavským autoškodovákům příliš šancí. Sami jich ovšem také mnoho promarnili, o výsledku mohlo být rozhodnuto mnohem dříve. Kuriozitou je výsledek druhé čtvrtiny, která skončila poměrem 5:8. Vysoká si držela celé utkání náskok a dokázala utkání dotáhnout do vítězného konce a zkomplikovat tak AŠ Mladá Boleslav boj o prvá dvě místa, zaručující postup do finálové části 2. ligy. Mladá Boleslav klesla na druhé místo tabulky a bodově se na ni dotáhli Lions Jindřichův Hradec „B“. Tyto dva celky si to o postup „rozdají“ mezi sebou ve 21., předposledním kole základní části.

Trenér Jan Faltýnek: „Dobře se mi hodnotí dnešní utkání. Velmi dobré nasazení, dobrá obrana. Škoda jen některých neproměněných šancí, výsledek mohl být ještě výraznější. Myslím, že Mladá Boleslav trochu podcenila přípravu na toto utkání a od samého začátku tahala za kratší konec. Diváky jistě potěšily krásné akce našeho celku. Některé by si zasloužily snad i prezentaci v televizní basketmánii. Hodně znát byl návrat do týmu, po více než měsíční pauze, Aloise Daňka. Celý tým zaslouží za svůj výkon a odhodlání uznání.“

Posted in Muži A, NOVINKY