24. 10. 2022

Bižuterie Jablonec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  46:47

Bižuterie Jablonec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  42:43

Vývoj první čtvrtiny a její výsledek (11:10 ve prospěch Jablonce) nasvědčoval tomu, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. To se i potvrdilo. Ve druhé čtvrtině nás Jablonec bohužel trestal za naši nedůslednost v obraně a v polovině utkání jsme prohrávali o 8 bodů (30:22). Ve druhé polovině zápasu se nám podařilo zlepšit obranu a minutu před koncem utkání jsme vyhrávali o jeden bod. V poslední minutě jsme bohužel neproměnili trestné hody a drama tak pokračovalo až do posledních vteřin. Nakonec se nám podařilo těsný náskok uhájit (46:47). Druhou polovinu utkání jsme hlavně díky důslednější obraně vyhráli 16:25. O dramatičnosti zápasu svědčí i to, že v obou družstvech musel jeden hráč opustit hřiště kvůli 5 osobním chybám a že obě družstva vyčerpala všechny své oddechové časy.

Do druhého zápasu jsme nastoupili lépe než náš soupeř, ke konci první čtvrtiny jsme však díky naší nedůslednosti v obraně náš významný, až osmibodový, náskok ztratili a vedli jsme již jen o 2 body. Druhá čtvrtina se nám stejně jako v prvním utkání nevydařila a v polovině zápasu jsme opět prohrávali o 5 bodů, na začátku třetí třetiny soupeř vedl dokonce o 9 bodů. Pak se nám podařilo vývoj utkání otočit, byli jsme důraznější v obraně a v doskoku míčů. Situace z prvního zápasu se opakovala. Minutu před koncem utkání jsme opět vyhrávali o 1 bod a nepodařilo se nám proměnit trestné hody. V poslední a nekonečné minutě se nám díky velké bojovnosti našeho týmu podařilo náskok udržet a uhájili jsme těsné vítězství (42:43).

Po třetím kole utkání VČ přeboru U12 jsme se šesti výhrami v čele průběžné tabulky, další zápas hrajeme 12. listopadu proti Jičínu doma ve Vysoké.

Posted in U12